Nowe miejsce pamięci w Sobiborze

  • 05.05.2017, 13:04
  • DSO
Nowe miejsce pamięci w Sobiborze stock
Na terenie byłego, hitlerowskiego obozu zagłady w Sobiborze zaczęły się prace przy budowie nowego miejsca pamięci.

Polana pośrodku lasu została niemal w całości przykryta specjalną włókniną, która zabezpiecza masowe groby. Na włókninie zostaną położone następnie kamienie. Jeszcze w tym miesiącu, w przetargu zostanie wybrana firma, która zajmie się budową nowego muzeum, o powierzchni ponad 750-ciu metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim stała ekspozycja o ofiarach hitlerowskiego obozu zagłady w Sobiborze, sala edukacyjna, archiwum zabytków oraz punkt informacji. Budynek ma stanąć jeszcze w tym roku.

Cały czas na terenie obozu trwają prace archeologiczne. Naukowcy koncentrują się teraz na miejscu, w którym znaleziono kilkaset ludzkich zębów.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe