Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

ChBP zaprasza na spotkanie z Marcinem Wrońskim!

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na wyjątkowe spotkanie autorskie! Gościem będzie Marcin Wroński, autor popularnych retro kryminałów z komisarzem Zygą Maciejewskim w roli głównej.
ChBP zaprasza na spotkanie z Marcinem Wrońskim!

Autor: chbp

Akcja najnowszej, dziewiątej i zarazem ostatniej powieści tego cyklu – „Czasu Herkulesów” – rozgrywa się w przedwojennym, wielokulturowym, pełnym tajemnic Chełmie! Marcin Wroński w „Czasie Herkulesów” tworzy wspaniały i porywający obraz wielokulturowego Chełma u progu rozwoju. Miłośnicy II Rzeczpospolitej i kryminałów retro będą wniebowzięci!

Na spotkanie z pisarzem, podczas którego będzie można poznać genezę powieści, zakupić „Czas Herkulesów” w specjalnej cenie, porozmawiać z Marcinem Wrońskim i otrzymać autograf, zapraszamy do sali widowiskowej ChBP, przy ulicy Partyzantów 40 we wtorek, 25 kwietnia br. o godzinie 18.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Marcin Wroński - pisarz i redaktor, ukończył studia na KUL, a jego pierwsze próby literackie miały miejsce już w połowie lat 80. W latach 90. był związany z nurtem trzeciego obiegu, w tym czasie napisał i wydał debiutancki zbiór opowiadań „Udo Pani Nocy” (1992) oraz powieść „Obsesyjny motyw babiego lata” (1994), „mikropowieść pijacko-przygodową”, do której ilustracje wykonał Marcin Prus. Jako dziennikarz i felietonista współpracował z lubelskim Radiem TOP i Radiem Lublin, tworzył też skecze i piosenki dla prowadzonego przez siebie kabaretu pod nazwą Osoby o Nieustalonej Tożsamości.

Autor cyklu kryminałów o komisarzu Zydze Maciejewskim, a także znakomicie przyjętej powieści „Officium Secretum. Pies pański” jest laureatem wielu nagród: Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników za powieść „Pogrom w przyszły wtorek” (2014), Nagrody Artystycznej Miasta Lublin, Kryminalnej Piła dla najlepszej polskiej miejskiej powieści kryminalnej w roku 2013 za „Pogrom w przyszły wtorek” (2014), Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników za „Skrzydlatą trumnę” (2014), Medalu Prezydenta Miasta Lublina (2012) oraz honorowego tytułu Bene Meritus Terrae Lublinensi (Dobrze Zasłużony dla Ziemi Lubelskiej) w 2009 roku. Siedmiokrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru w latach 2008-2015, nominowany do honorowego tytułu Ambasador Województwa Lubelskiego (2015) oraz Paszportu Polityki za „Kino Venus” (2008) i „Skrzydlatą trumnę” (2012).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ReklamaAdvertisement
KOMENTARZE
Autor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacjaAutor komentarza: zeciaTreść komentarza: Wtargnięcie na posesję to bezprawne wejście na prywatny teren, karane na podstawie art. 193 KK. Obejmuje przekroczenie granicy lub pozostanie mimo wezwania do wyjścia. Właściciel może wezwać policję, która ukara sprawcę mandatem (do 500 zł) lub skieruje sprawę do sądu (grzywna, ograniczenie wolności). Dokumentacja, np. nagrania, jest kluczowa. W obronie koniecznej można użyć siły, ale tylko w granicach rozsądku. Tablice ostrzegawcze i monitoring zmniejszają ryzyko wtargnięć. Właściciel powinien działać zgodnie z prawem, unikając nadmiernej reakcji, by nie narazić się na konsekwencje. Skuteczna ochrona to prewencja i szybkie zgłoszenie na policję. https://www.nowin.pl/2024/01/11/czym-jest-wtargniecie-na-posesje-jak-wlasciciel-moze-sie-bronic/Data dodania komentarza: 16.04.2025, 15:57Źródło komentarza: Czym właściwie jest teren prywatny i jak zadbać o jego zabezpieczenie?Autor komentarza: Z podziwem i miłością - Marysia :)Treść komentarza: Ola jest cudowną artystką, ale też wspaniałą, ciepłą i pełną spokoju osobą. Miałam przyjemność poznać ją osobiście — powiedziałabym nawet, że bardzo dobrze, bo jestem jej młodszą siostrą. Niesamowite jest obserwować, jak bardzo się rozwinęła i jak ogromne postępy nieustannie robi. Widziałam, jak podczas pandemii zaczynała swoją przygodę z malarstwem, i wiem, że wkłada w to całe swoje serce — i to jest piękne. Jest szczera w tym, co robi, co sprawia, że jej sztuka jest tak wartościowa. Spokój i piękno bijące z jej duszy idealnie współgrają z jej twórczością. Jestem z niej dumna i niesamowicie mnie wzrusza. Każdy etap, przez który przechodzi, i sposób, w jaki to robi, jest dla mnie ogromną inspiracją.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 23:29Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Aleksandra Krawczuk vel Walczuk (malarka)Autor komentarza: infantylna autorkaTreść komentarza: Infantylne pytania.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 13:55Źródło komentarza: Miasto Na Fali - odc. 143.
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
test