Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama radio Bon Ton
Reklama
Reklama

Więźniowie wesprą leśników w pracach porządkowych

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie podpisała porozumienie ze służbą więzienną, którego rezultatem będzie pomoc leśnikom w wykonywaniu ich obowiązków.
Więźniowie wesprą leśników w pracach porządkowych

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie jest pewna, że ta współpraca przyniesie korzyści dla obu stron porozumienia, podnosząc przede wszystkim wskaźnik zatrudnienia więźniów. A to z kolei przełoży się na ich powrót na rynek pracy już po wyjściu z zakładu karnego. Zakres prac, jakie będą wykonywali osadzeni będzie określany z poszczególnymi jednostkami Lasów Państwowych w województwie lubelskim, bądź też z firmami, które wykonują dla nich usługi. Do zadań więźniów będzie należało m.in. porządkowanie ścieżek i leśnych pasów drogowych, sprzątanie odpadów pozostawionych wśród drzew, a także wykonywanie budek lęgowych dla ptaków.

A w lasach naszego regionu jest co robić, szczególnie pod kątem sprzątania. Podkreślają to również sami chełmianie, że ze śmiecenie jest duży problem, a kary za to są niewystarczające:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Januszek 22.11.2021 16:59
Wywieźć więźniów do lasu, to mam być dobry pomysł? Gratuluję.

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Xcxc Treść komentarza: Za kierownicą autobusów CLA to siedzą sami chyba "dyrektorzy", którzy są leniwi i nic im się nie chce. Teraz już im się nawet nie chce jeździć na Cementownie. Asfalt już jest wylany jest jak objechać rondo, ale nie Państwu nie chce się tam jechać bo po drodze są roboty i się kurzy. Jakoś samochody osobowe i tiry z przyczepami dadzą radę dojechać od samego początku ale wazniacy w tych złomach na wodór przecież nie pojadą. Ciekawe czy prezydent o tym wie? Data dodania komentarza: 8.08.2026, 21:25 Źródło komentarza: Chełm bez wodoru. Zawieszono kursowanie dziewięciu linii autobusowych Autor komentarza: Lu Treść komentarza: Niech już jedzie do sutenera Data dodania komentarza: 7.08.2026, 15:22 Źródło komentarza: Chełm bez wodoru. Zawieszono kursowanie dziewięciu linii autobusowych Autor komentarza: Marzena Treść komentarza: Pilna zbiórka!!! Pomóżmy Szymkowi to jego jedyna szansa na leczenie🙏 Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:34 Źródło komentarza: Pomoc z regionu dla Szymonka Zelenta - Witamina FM Autor komentarza: Jerzy Stocki Treść komentarza: Super impreza, będę i udostępniam. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 14:22 Źródło komentarza: Konrad Chudoba - prezes Stowarzyszenia Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu Autor komentarza: Eziababcia Treść komentarza: Gratulacje dla Mai i całej rodzinki, jako chełmianka jestem dumna, że takie super rodziny mieszkają w Chełmie. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 09:56 Źródło komentarza: Bez korzeni nie zakwitniesz. O rodzinnych więzach i genealogicznych odkryciach. Chełmska laureatka ogólnopolskiego konkursu
Reklama
test