Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Chełm: Czerwone pasy na Rampie Brzeskiej i Podgórzu - do czego służą?

Remont DK-12 w granicach miasta dobiega końca, ale wśród kierowców pojawiają się pytania. Jedno z nich dotyczy tajemniczego czerwonego pasa, który ciągnie się przez środek ulic Rampa Brzeska i Podgórze.
Chełm: Czerwone pasy na Rampie Brzeskiej i Podgórzu - do czego służą?

Do czego służy? Wyjaśnia Damian Zieliński z chełmskiego magistratu:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Czerwone pasy, określane jako pasy manewrowe, można spotkać w wielu innych polskich miastach, choć i w nich wielu kierowców nie ma świadomości, jak je wykorzystywać, uznając je nawet za powierzchnie całkowicie wyłączone z ruchu. Tymczasem służą one przede wszystkim ułatwieniu przejazdu lokalnym kierowcom na drogach, na których odbywa się ruch tranzytowy. Czerwone pasy świetnie zastępują także pasy przeznaczone do lewoskrętu - a nawet mają nad nimi tę przewagę, że pozwalają jednocześnie zjechać z drogi do posesji, jak i na nią wjechać.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Antoni 29.06.2021 12:19
Jeszcze wymalujcie czerwone tło na skrzyżowaniu ul. Szpitalna , Rejowiecka. Wjazd z ul. Szpitalnej w ul. Rejowiecką w lewo bez strzałki to wielkie nieporozumienie. Fuszerka . Było lepiej a będzie gorzej. Odpływy wody też są umieszczone w wielu miejscach wyżej niż jezdnia. Czy o to chodziło by się tworzyły kałuże.

miki 27.06.2021 17:17
problem nie jest sama idea "pasów manewrowych" ale ich lokalizacja na ulicy Podgórze - czas pokaże

Adam 27.06.2021 09:55
Jacy kierowcy takie komentarze

Mmm 27.06.2021 06:36
Ci co tu piszą to chyba naj dalej od Chełma to byli 20 kilometrów

Nnn 27.06.2021 18:26
Napisał światowiec. wszędzie był wszystko widział. Popracuj lepiej nad gramatyką. Najdalej należy pisać łącznie.

Tutejszy 27.06.2021 05:58
Zamojszczaki mają takie pasy od kilku lat i jakoś nie marudzą.

miki 26.06.2021 09:43
to jest takie same rozwiązanie jak latarnia na środku przejścia na Dreszera tylko skutki są poważniejsze

miki 26.06.2021 09:40
teraz to będzie problem z wyjazdem z lotosu w stronę ronda Dmowskiego - trzeba będzie zawracać w "kumówce", bo nikt nie wpuści

Pur 26.06.2021 08:32
Co za po. EB to wymyślił

Lente 25.06.2021 20:34
To artykuł dla 9 latków, szykujących do egzaminu na Kartę Rowerową?

joe 25.06.2021 19:02
teraz to korek będzie aż pod "trzy dęby"

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Xcxc Treść komentarza: Za kierownicą autobusów CLA to siedzą sami chyba "dyrektorzy", którzy są leniwi i nic im się nie chce. Teraz już im się nawet nie chce jeździć na Cementownie. Asfalt już jest wylany jest jak objechać rondo, ale nie Państwu nie chce się tam jechać bo po drodze są roboty i się kurzy. Jakoś samochody osobowe i tiry z przyczepami dadzą radę dojechać od samego początku ale wazniacy w tych złomach na wodór przecież nie pojadą. Ciekawe czy prezydent o tym wie? Data dodania komentarza: 8.08.2026, 21:25 Źródło komentarza: Chełm bez wodoru. Zawieszono kursowanie dziewięciu linii autobusowych Autor komentarza: Lu Treść komentarza: Niech już jedzie do sutenera Data dodania komentarza: 7.08.2026, 15:22 Źródło komentarza: Chełm bez wodoru. Zawieszono kursowanie dziewięciu linii autobusowych Autor komentarza: Marzena Treść komentarza: Pilna zbiórka!!! Pomóżmy Szymkowi to jego jedyna szansa na leczenie🙏 Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:34 Źródło komentarza: Pomoc z regionu dla Szymonka Zelenta - Witamina FM Autor komentarza: Jerzy Stocki Treść komentarza: Super impreza, będę i udostępniam. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 14:22 Źródło komentarza: Konrad Chudoba - prezes Stowarzyszenia Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu Autor komentarza: Eziababcia Treść komentarza: Gratulacje dla Mai i całej rodzinki, jako chełmianka jestem dumna, że takie super rodziny mieszkają w Chełmie. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 09:56 Źródło komentarza: Bez korzeni nie zakwitniesz. O rodzinnych więzach i genealogicznych odkryciach. Chełmska laureatka ogólnopolskiego konkursu
Reklama
test