Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Chełm: Miasto rozpisało przetarg na nowe autobusy spalinowe

Zanim w Chełmie pojawią się elektryczne i wodorowe autobusy, flotę CLA powiększy kilka pojazdów spalinowych. Ma być ich sześć, ale z możliwości dostarczenia dwóch kolejnych.
  • Źródło: www.transport-publiczny.pl
Chełm: Miasto rozpisało przetarg na nowe autobusy spalinowe

Autobusy mają mieć długość 8,4 - 9,5 m, mieszczących przynajmniej 60 pasażerów, w tym min. 18 na miejscach siedzących. W pojazdach powinna być niska podłoga i wejście na wysokości max. 32 cm. Wymagany jest również silnik o mocy od 150 kW netto z funkcją ograniczenia prędkości do 85 km/h, klimatyzacja, ogrzewanie wnętrza konwektorami i systemem nagrzewnic, z dodatkowym ogrzewaniem wodnym, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, kasowniki, tablice informacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, system zliczania pasażerów, monitoring, nagłośnienie. Termin składania ofert mija 28 kwietnia. Szacowana wartość zamówienia to ok. 5,5 mln zł. Autobusy mają zostać dostarczone do 3 grudnia.

Przypominamy, że władze Chełma starają się również o dofinansowanie 15 autobusów elektrycznych i 15 autobusów wodorowych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ATONI 20.03.2021 18:11
Tez powinni rozpisać przetarg na służbowy samochód dla Pana Banaszka bo dotychczas używany już został zajeżdżony . Co tygodniowe wyjazdy do stolicy kilometry nabijają na prywatno służbowy pojazd.

KOD 20.03.2021 17:58
Ale po co kasowniki jak ma byc od wrzesnia darmowa komunikacja?

myśliwy 20.03.2021 11:13
Autobusami jeździ coraz mniej ludzi . Zamówcie więc pojazdy na 200 pasażerów.!

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: zatroskanyTreść komentarza: Kiedy doczekamy się ogłoszenia wyników ?Data dodania komentarza: 24.03.2026, 13:42Źródło komentarza: Samorządowe 5 minut - gmina Chełm i konsultacje w sprawie zmiany nazwy samorząduAutor komentarza: mieszkanka osiedlaTreść komentarza: Za mało smrodu z oczyszczalni ścieków to trzeba dołożyć składowisko.Data dodania komentarza: 14.02.2026, 15:08Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Chełm: mieszkańcy chcą szczegółowych informacji o planowanym składowiskuAutor komentarza: GregTreść komentarza: Tak samo na Wołyńskiej ten sam proceder. Nie dość że z rana trzeba się stawić i czekać w kolejce aby się zarejestrować bo nikt nie odbiera telefonów. Niestety ale to chyba norma w tym Chełmie.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 12:09Źródło komentarza: Sprawa recept w chełmskiej przychodni. Rzecznik wszczyna postępowanieAutor komentarza: jamlenkaTreść komentarza: A konieczność wstawania o nieludzkiej porze i wystawania pod drzwiami przychodni, gdy jest się chorym, w chłodzie i mrozie, żeby się zarejestrować na dany dzień, nie narusza zbiorowych praw pacjenta? Czemu to jest wciąż przez wszystkich akceptowany standard w publicznych przychodniach?Data dodania komentarza: 23.01.2026, 20:02Źródło komentarza: Sprawa recept w chełmskiej przychodni. Rzecznik wszczyna postępowanieAutor komentarza: IwonaTreść komentarza: A gdzie był Pan Prezydent do tej pory?Data dodania komentarza: 17.01.2026, 21:26Źródło komentarza: Trzy dni interwencji, jeden cel: ratować zwierzęta. Kulisy naszej akcji w chełmskim schronisku
Reklama
test