Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Posiedzenie Rady Miasta Chełm już dziś! Sprawdź nad czym będą debatować radni!

Jednym z tematów będzie proces rekrutacji do szkół i przedszkoli prowadzonych przez samorząd.
Posiedzenie Rady Miasta Chełm już dziś! Sprawdź nad czym będą debatować radni!

Autor: UM Chełm

Miejscy radni podejmą dzisiaj uchwałą w sprawie dofinansowania szynobusu z Chełma do Włodawy. Wsparcie będzie nieco mniejsze niż przed rokiem i wyniesie 19 tysięcy złotych. Powodem jest krótszy okres funkcjonowania szynobusu - połączenie będzie dostępne w czerwcu, lipcu i sierpniu - a to dlatego, że później ma być modernizowana trakcja. 
W tej chwili rozpoczynają się posiedzenia komisji - Budżetu i Rozwoju Gospodarczego, Porządku Publicznego i Inwentaryzacji Mienia Komunalnego, oraz Oświaty, Kultury i Sportu. Sesja rady miasta rozpocznie się o 11:00.

Rada miasta podejmie dzisiaj uchwałę w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6. Chodzi o likwidację liceum, które formalnie tam funkcjonowało, jednak kilku lat nie prowadzono do niego naboru. 
Jeśli wydaje się wam, że już o tym słyszeliście - to nie mylicie się - w grudniu podjęto uchwałę intencyjną w tej sprawie, a dzisiaj będzie to już uchwała właściwa. 
Radni zdecydują także o zmianie siedziby Szkoły Podstawowej nr 11, która w związku z reformą systemy szkolnictwa ma zostać przeniesiona na ulicę Powstańców Warszawy, czyli właśnie do obecnego ZSO nr 6. W tej sprawie radni także podjęli wcześniej uchwałę intencyjną, ale uwaga - powołali się na niewłaściwą podstawę prawną - i teraz dokument musi zostać jeszcze raz poddany głosowaniu.

Jednym z tematów będzie proces rekrutacji do szkół i przedszkoli prowadzonych przez samorząd. Radni uchwalą kryteria, które zgodnie z przepisami powinny być znane do 15 kwietnia. W tym terminie musi zostać także ustalony szczegółowy terminarz postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego. 
Przypomnijmy - podobnie jak w poprzednich latach rodzice będą mogli zapisywać swoje dzieci przez internet. Szczegółowe informacje będą zamieszczane w zakładce dotyczącej rekrutacji na stronie internetowej Urzędu Miasta Chełm, w poszczególnych przedszkolach i szkołach, a także w Wydziale Oświaty.

A w urzędzie miasta zakończył się już posiedzenia poszczególnych komisji - łączymy się z Agnieszką Nowosad z Super Tygodnia Chełmskiego. O czym rozmawiali radni?.....

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Wojciech Werus Przedstawiciel Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego WolicaTreść komentarza: Droga Pani Lucyno. Jak dobrze pamiętam kilka ładnych lat temu nie można było znaleźć właścicieli tego zabytku. Jedni uważali, że są w Kanadzie drudzy, że w USA... Nie odpowiadali na pisma od Konserwatora Zabytków w sprawie stanu zabytku... Od 1995 roku są za niego odpowiedzialni i doprowadzili do jego całkowitego zniszczenia! Tak dokładnie! Nie robiąc tam nic też się go niszczy! Powinno być im wstyd! A z podatkami też mieliście problemy tylko po doniesieniach medialnych niektórzy zaczęli drążyć czy wszystko jest uregulowane! Trzeba było to komuś sprzedać. Komuś kto ma wizję! Jak tak poaiadacie wszystkie dokumenty to warto również posiadać korespondencję od Wojewódzkiego Lubelskiego Konserwatora Zabytków... Czy nie docierała do miejsca zamieszkania?!Data dodania komentarza: 17.09.2025, 08:45Źródło komentarza: Zapomniany pałac w Stryjowie - PinezkaAutor komentarza: jaaTreść komentarza: szczególnie ważne wyłącz główny wyłącznik prądu, jak wrócisz to kupisz nowa lodówkę , nowe podłogi bo lodówka zaleje podłogi i nowe jedzonko, gratulacjeData dodania komentarza: 14.09.2025, 19:08Źródło komentarza: Jak zabezpieczyć dom na wypadek ewakuacji? Praktyczny poradnik dla mieszkańców ChełmaAutor komentarza: Lucyna B.Treść komentarza: Panie Janie, Pałac Stryjów - poprawka - obecni właściciele mieszkają w USA, stanie PA a nie Canadzie. Jest z nimi kontakt - płaca na bieżąco podatki w Gminie Izbica i odprowadzają dzierzawe za wieczyste użytkowanie pałacu do starostwa Krasnystaw. Obecni właściciele (z 3, 1 zmarł) kupili m.in. Palac w 1995roku od tamtejszego zadłużonego Wawel - zakłady Cukiernicze w krakowie- Wykupili ich z długu przejmując ich majątek m in. palac i obręb wokół niego . Posiadam całą dokumentację .Data dodania komentarza: 13.09.2025, 16:25Źródło komentarza: Zapomniany pałac w Stryjowie - PinezkaAutor komentarza: LWTreść komentarza: 😔Data dodania komentarza: 13.09.2025, 16:11Źródło komentarza: Zapomniany pałac w Stryjowie - PinezkaAutor komentarza: MagdalenaTreść komentarza: Piękna Inicjatywa 😊Data dodania komentarza: 13.09.2025, 15:37Źródło komentarza: Gminny Festiwal Kultury Regionalnej "Łączymy Pokolenia" - rozmowa z Pauliną Stafijowską - dyrektorką Domu Kultury w Kraśniczynie
Reklama
test