Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm: ZUS otwiera się na klientów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 4 maja otwiera sale obsługi klientów. W związku z epidemią będą obowiązywać podwyższone środki ostrożności.
Chełm: ZUS otwiera się na klientów

Wiemy jak jest to ważne dla osób, które szukają informacji, np. na temat rent i emerytur lub o tym, w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Otwarcie naszych sal odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. W poniedziałki nasze placówki będą dostępne od godz. 8.00 do 18.00 – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Równolegle do bezpośredniej obsługi klientów w placówkach nadal będą dostępne skrzynki, do których można samodzielnie składać dokumenty i wnioski. Z uwagi na stan epidemii Zakład apeluje jednak do klientów, by dla bezpieczeństwa ograniczyli osobiste wizyty do niezbędnych sytuacji.

Osoby, które przyjdą do placówek, muszą stosować się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych, czyli przede wszystkim zakrywać usta i nos, np. maseczkami. Interesanci oczekujący na obsługę muszą zachować między sobą odpowiedni odstęp, minimum 1,5 metra. Klienci będą wchodzić do sal obsługi pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska, przy którym możliwe jest załatwienie danej sprawy. Przy stanowisku będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Jeśli klient przyjdzie z osobą towarzyszącą, powinna pozostać w strefie oczekiwania. Wyjątkiem są osoby towarzyszące klientom z niepełnosprawnością, tłumacze języka migowego, pełnomocnicy oraz dzieci pod opieką rodziców.

Jeśli możesz, załatw sprawę online

Sprawy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych można też realizować bez wychodzenia z domu, przez internet. Służy do tego Platforma Usług Elektronicznych.

– Konto na PUE ZUS można założyć przez internet za pomocą profilu zaufanego lub bankowości elektronicznej. Można je założyć również korzystając z pomocy pracownika ZUS, w salach obsługi klientów – przypomina prezes Uścińska.

Na PUE można samodzielnie pobrać potwierdzenia z danymi zgromadzonymi w ZUS lub wystąpić o wydanie zaświadczeń. Portal pozwala także złożyć przez internet wnioski o pomoc z tzw. tarczy antykryzysowej i zadawać pytania konsultantom.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Zen 30.04.2020 14:53
Ciekawe kiedy PGE obrót otworzy swoje wrota, bo ta ich infolinia i e-mail to ...

Gaga 04.05.2020 11:56
Prawdopodobnie od 11.05

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacja
Reklama
Reklama
Reklama
test