Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Niemal 1,5 tys. zakażeń koronawirusem w kraju. 1 nowy przypadek w powiecie chełmskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 47 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.
Niemal 1,5 tys. zakażeń koronawirusem w kraju. 1 nowy przypadek w powiecie chełmskim

Potwierdzone przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1436/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Na terenie województwa lubelskiego mamy sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

  • kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym;
  • kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • mężczyzny w przedziale wieku 41-60 z powiatu chełmskiego, źródło zakażenia w trakcie ustalania,
  • kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Wszystkie osoby są w stanie dobrym lub średnim.

Na dzień 28 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 84 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 2 osoby zmarłe. w powiecie chełmskim liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 19.

Na dzień 27 marca 2020 r. (piątek) na terenie województwa lubelskiego:

  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 33.
  • Liczba osób poddanych kwarantannie – 6351.
  • Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 5348.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkanka osiedlaTreść komentarza: Za mało smrodu z oczyszczalni ścieków to trzeba dołożyć składowisko.Data dodania komentarza: 14.02.2026, 15:08Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Chełm: mieszkańcy chcą szczegółowych informacji o planowanym składowiskuAutor komentarza: GregTreść komentarza: Tak samo na Wołyńskiej ten sam proceder. Nie dość że z rana trzeba się stawić i czekać w kolejce aby się zarejestrować bo nikt nie odbiera telefonów. Niestety ale to chyba norma w tym Chełmie.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 12:09Źródło komentarza: Sprawa recept w chełmskiej przychodni. Rzecznik wszczyna postępowanieAutor komentarza: jamlenkaTreść komentarza: A konieczność wstawania o nieludzkiej porze i wystawania pod drzwiami przychodni, gdy jest się chorym, w chłodzie i mrozie, żeby się zarejestrować na dany dzień, nie narusza zbiorowych praw pacjenta? Czemu to jest wciąż przez wszystkich akceptowany standard w publicznych przychodniach?Data dodania komentarza: 23.01.2026, 20:02Źródło komentarza: Sprawa recept w chełmskiej przychodni. Rzecznik wszczyna postępowanieAutor komentarza: IwonaTreść komentarza: A gdzie był Pan Prezydent do tej pory?Data dodania komentarza: 17.01.2026, 21:26Źródło komentarza: Trzy dni interwencji, jeden cel: ratować zwierzęta. Kulisy naszej akcji w chełmskim schroniskuAutor komentarza: MariannaTreść komentarza: Bez szans na zebranie takiej kwoty.Data dodania komentarza: 16.01.2026, 07:11Źródło komentarza: Miłość w obliczu wyzwania: rodzice 3-letniego Szymka o walce z dystrofią Duchenne’a
Reklama
test