Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama reklama FFCL
Reklama

Chełm: Koronawirus. Rośnie liczba osób zawieszających firmy

Jak informuje Urząd Miasta od kilku dni widoczna jest niepokojąca, rosnąca tendencja w liczbie osób zgłaszających się do Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Chełm, szczególnie mieszkańców chcących zawiesić funkcjonowanie firmy.
Chełm: Koronawirus. Rośnie liczba osób zawieszających firmy

Od kilku dni widoczna jest niepokojąca, rosnąca tendencja w liczbie osób zgłaszających się do Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Chełm, szczególnie mieszkańców chcących zawiesić funkcjonowanie firmy. 

Przykładowo w poniedziałek i wtorek przed tygodniem wpłynęły 3 wnioski o zawieszenie działalności, gdy tymczasem tylko w ten poniedziałek mieszkańcy przynieśli już 7 takich wniosków. Przedsiębiorcy najczęściej zawieszają firmy z branży handlowej i przewozu osób.

- Taki wzrost natężenia zgłoszeń jest niewskazany wobec stale rosnącego zagrożenia epidemiologicznego, a obawiamy się, że interesantów będzie więcej - informuje Urząd Miasta.

- Dlatego, w trosce o zdrowie mieszkańców i urzędników, prosimy o odłożenie składania wniosków o zawieszenie, wpis, zmianę, wznowienie, jak również trwałe zaprzestanie wykonywania działalności gospodarczej w Urzędzie Miasta Chełm.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami jest możliwość składania tych wniosków w terminie późniejszym, z datą wsteczną, bez konsekwencji finansowych i prawnych. Nie ma zatem konieczności natychmiastowego zgłaszania się do urzędu miasta Chełm.

Komunikat Ministerstwa Rozwoju z dnia 27.04.2018r. oraz 31.12.2018 r.

https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/?F;2f4ec43b-83f7-4052-83f1-68da74c00ab4

Przed wizytą w urzędzie miasta najlepiej skontaktować się z Ewidencją Działalności Gospodarczej telefonicznie pod nr 82 564 33 26.

Więcej informacji na temat zmian znajdziesz na stronie www.biznes.ghttps://www.biznes.gov.pl/plov.pl

Ponadto mieszkańcy posługujący się profilem zaufanym albo podpisem elektronicznym mogą też zawiesić, zarejestrować, zmienić, wznowić czy trwale zaprzestać prowadzenia działalności poprzez złożenie wniosku online bezpośrednio na stronie Ministerstwa Rozwoju.

https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/

 

Od kilku dni Urząd Miasta apeluje także, aby ograniczyć wizyty w Urzędzie Miasta, a także innych placówkach administracyjnych. Ma to związek z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa w naszym kraju.

Wiele spraw mogą Państwo załatwić przez internet. Jedną z nich jest rejestracja działalności gospodarczej. Nie ma potrzeby, żeby tłumnie stawiać się w magistracie narażając jednocześnie siebie oraz swoja rodzinę. - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta

Zachęcamy do tego, aby zarejestrować firmę za pośrednictwem specjalnego systemu internetowego. Poniżej znajdą Państwo link, za pomocą którego można to zrobić.

Należy kliknąć w ikonkę "złóż wniosek CEID", a następnie program przeprowadzi nas przez kolejne etapy rejestracji. Cała procedura jest bardzo prosta.

https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/

Apelujemy do mieszkańców o rozsądek, odpowiedzialność oraz stosowanie się do zaleceń władz centralnych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacjaAutor komentarza: zeciaTreść komentarza: Wtargnięcie na posesję to bezprawne wejście na prywatny teren, karane na podstawie art. 193 KK. Obejmuje przekroczenie granicy lub pozostanie mimo wezwania do wyjścia. Właściciel może wezwać policję, która ukara sprawcę mandatem (do 500 zł) lub skieruje sprawę do sądu (grzywna, ograniczenie wolności). Dokumentacja, np. nagrania, jest kluczowa. W obronie koniecznej można użyć siły, ale tylko w granicach rozsądku. Tablice ostrzegawcze i monitoring zmniejszają ryzyko wtargnięć. Właściciel powinien działać zgodnie z prawem, unikając nadmiernej reakcji, by nie narazić się na konsekwencje. Skuteczna ochrona to prewencja i szybkie zgłoszenie na policję. https://www.nowin.pl/2024/01/11/czym-jest-wtargniecie-na-posesje-jak-wlasciciel-moze-sie-bronic/Data dodania komentarza: 16.04.2025, 15:57Źródło komentarza: Czym właściwie jest teren prywatny i jak zadbać o jego zabezpieczenie?Autor komentarza: Z podziwem i miłością - Marysia :)Treść komentarza: Ola jest cudowną artystką, ale też wspaniałą, ciepłą i pełną spokoju osobą. Miałam przyjemność poznać ją osobiście — powiedziałabym nawet, że bardzo dobrze, bo jestem jej młodszą siostrą. Niesamowite jest obserwować, jak bardzo się rozwinęła i jak ogromne postępy nieustannie robi. Widziałam, jak podczas pandemii zaczynała swoją przygodę z malarstwem, i wiem, że wkłada w to całe swoje serce — i to jest piękne. Jest szczera w tym, co robi, co sprawia, że jej sztuka jest tak wartościowa. Spokój i piękno bijące z jej duszy idealnie współgrają z jej twórczością. Jestem z niej dumna i niesamowicie mnie wzrusza. Każdy etap, przez który przechodzi, i sposób, w jaki to robi, jest dla mnie ogromną inspiracją.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 23:29Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Aleksandra Krawczuk vel Walczuk (malarka)Autor komentarza: infantylna autorkaTreść komentarza: Infantylne pytania.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 13:55Źródło komentarza: Miasto Na Fali - odc. 143.
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
test