Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Chełm: Jacek Sasin zapowiada 'podźwignięcie' Lubelszczyzny

W niedzielę 27 października Chełm odwiedził wicepremier Jacek Sasin, który został wybrany w okręgu nr 7 największą liczbą głosów wyborców - ponad 91 tysięcy.
Chełm: Jacek Sasin zapowiada 'podźwignięcie' Lubelszczyzny

Autor: Twitter @Jacek Sasin

Wicepremier Jacek Sasin spotkał się z mieszkańcami Chełma na Placu Łuczkowskiego. Sasin podczas spotkania dziękował mieszkańcom Chełma i powiatu chełmskiego za poparcie, jakiego udzielili mu wyborach.

Na pewno nie zawiodę państwa zaufania. Nie będę takim posłem, jak być może niektórzy z państwa się obawiali, że gdzieś tam facet w Warszawie urzęduje, pełni funkcje państwowe, nie będzie miał czasu, żeby tutaj przyjechać, spotkać się, porozmawiać, zająć się sprawami Chełma. Otóż będę miał ten czas, żeby przyjechać do państwa, poznać wasze sprawy i oczekiwania - mówił do zgromadzonych mieszkańców

Jacek Sasin zapowiedział otwarcie w naszym mieście biura poselskiego, bo jak podkreślił "czuje się posłem z Chełma, ale też z Zamościa i z Białej Podlaskiej".

Cała ta ziemia wymaga wsparcia, bo to dopiero tak naprawdę od czterech lat, kiedy rządzi PiS, zaczęły się działania wspierające rozwój, podnoszące poziom życia we wschodniej Polsce, szczególnie tej wschodniej Lubelszczyźnie - powiedział wicepremier. (...) Wielkie inwestycje nie dzieją się z dnia na dzień, musimy je kontynuować z jeszcze większą determinacją

By Lubelszczyzna mogła się rozwijać, muszą być zlikwidowane bariery niewystarczającej dostępności komunikacyjnej regionu. Wicepremier wymienił w tym kontekście m.in. prowadzoną budowę dróg ekspresowych S19 i S12 wraz z obwodnicą Chełma. 

Według Sasina atutem Lubelszczyzny jest to, że są tu ludzie chętni do pracy, dobrze przygotowani, mający ambicje, żeby się rozwijać. 

Chodzi o to, aby zatrzymać trend odpływu z tych terenów młodych, aktywnych osób, które wyjeżdżają w poszukiwaniu dobrej pracy, a przyciągać pracodawców i inwestorów.

Sasin podkreślił, że rozwój ten będzie wspomagany przez państwo. "Tutaj chcemy m.in. rozwijać holding spożywczy, tutaj lokować nowe zakłady rolno-spożywcze, ponieważ ta ziemia to jest również spichlerz Polski" - poinformował.

"Myślę, że zobaczymy bardzo wyraźne podźwignięcie Lubelszczyzny po tych czterech latach" - dodał wicepremier Sasin.

*żródło - Portal Samorządowy



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

chełmianin 29.10.2019 17:44
W niedzielę ok. godz. 12.00 byłem na placu Łuczkowskiego czyli przed przyjazdem Sasina. Byli już tam pracownicy MOSiR-u gdzie samochodem przywieźli podwyższenie i nagłośnienie. Moje pytanie jest następujące: za czyje pieniądze członkowie PiS robią sobie kampanię. Może wreszcie Prezydent wypowie się w zakresie finansowania tego spotkania polityków PiS oraz kto płacił za wynajem hali miejskiej, pracy Straży Miejskiej oraz innych służb na przyjazd Kaczyńskiego przed wyborami.

Obserwator 29.10.2019 10:36
Nic nie zrobi ,gadać to każdy może my chcemy inwestycji już anie jakieś mrzonki !!!

Łubu Dubu 28.10.2019 19:04
A wokół „tłumy” emerytów i 500 plusów wiszących na socjalnym cycku swoich białych panów. Ot taki sielski, jesienny dzień polskiego zaścianka.

Konio 28.10.2019 12:17
Jestem przekonany że im się uda, PIS ponad wszystko !

fegfe 28.10.2019 15:28
leki przestały działać ???

Napoleon Bonaparte 28.10.2019 17:31
Hehe. To co wypisuje Konio, jest na pierwszy rzut oka niedorzeczne, a nawet szalone. Ale biorąc pod uwagę gros cech wspomnianych, z których zawziętość jest chyba najłagodniejszą z nich, można by się spodziewać działań na zasadzie odwetu dla niedowiarków. Dobrze by było, by nie wyszła z tego jakaś niedźwiedzia przysługa.

Wy 30.10.2019 18:51
Leków w aptekach brak

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ghostTreść komentarza: I życzę by tak było nadal.Data dodania komentarza: 6.11.2025, 12:34Źródło komentarza: Liceum Ogólnokształcące w Dubience – szkoła pokoleń. Wspomnienia, ludzie, jubileusz.Autor komentarza: rrTreść komentarza: Męczenników kiedy koniec ? ???Data dodania komentarza: 2.11.2025, 15:03Źródło komentarza: Remont parkingu przy ul. Połanieckiej w Chełmie trwa, mieszkańcy zniecierpliwieniAutor komentarza: MarekTreść komentarza: I co tam, chyba temat ucichł? Teraz jest remont budynku UM przy ul. Lubelskiej, a tematu UM w gmachu nikt z władzy nie porusza.Data dodania komentarza: 28.10.2025, 20:14Źródło komentarza: Chełm: Gmach współwłasnością miastaAutor komentarza: MariaTreść komentarza: Piękna historia Liceum w Dubience, Wielkie brawa dla szkoły . To najlepsze Liceum mundurowe na ścianie wschodniejData dodania komentarza: 12.10.2025, 21:52Źródło komentarza: Liceum Ogólnokształcące w Dubience – szkoła pokoleń. Wspomnienia, ludzie, jubileusz.Autor komentarza: Grzegorz NizioTreść komentarza: Witam bardzo proszę o pomoc dla mojej bratowej Beaty Nizio- Szalast i jej dziecka oraz męża . Proszę o pomoc w postaci żywności , chemia i pomoc w zakupieniu leków i jak by dało radę o pomoc kupieni Krajzegi do drzewa . Bratowa choruje na serce i ciśnienie , cukrzycę ,zakrzepicę żylną oraz anemię jest na orzeczeniu stopnia niepełnosprawności . Córka jej jest osobą niepełnosprawną też choruje na urazy neurologiczne , ucisk na lewą komorę głowy , otyłość ,anemia , ciśnienie . A mąż jest jej i mój brat jest po operacji i choruje na zwyrodnienie kręgosłupa oraz ma dyskopatię i niedowład nóg i rąk . Bardzo proszę o przychylne i pozytywne popatrzenie na sprawę bo jest im naprawdę ciężko z żywnością ,chemią , lekami i z pocięciem opału . Z góry dziękuję od podaję numer do Beaty 574-401-167Data dodania komentarza: 11.10.2025, 15:36Źródło komentarza: Katarzyna Kaznowska - liderka Szlachetnej Paczki w Chełmie
Reklama
test