Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm: Dotkliwie pobili i okradli 89-latkę w jej własnym domu

Za rozbój odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 37 i 38 lat, którzy pobili i okradli 89-letnią kobietę.
Chełm: Dotkliwie pobili i okradli 89-latkę w jej własnym domu

Za rozbój odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 37 i 38 lat, którzy pobili i okradli 89-letnią kobietę. Kobieta zaatakowana została we własnym domu i z obrażeniami ciała przewieziona do szpitala. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. 

Do rozboju doszło w niedzielę, w centrum Chełma. Z relacji zgłaszającej wynikało, że do mieszkania 89-letniej kobiety przez wyważone okno weszło dwóch mężczyzn. Napastnicy zaatakowali i pobili starszą panią. Skradli z jej mieszkania portfel, telefon komórkowy i obrączkę po czym uciekli. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Napastnicy wpadli w ręce funkcjonariuszy następnego dnia.  Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 37 i 38 lat. Obaj wchodzili już wcześniej w konflikt z prawem. Młodszy z nich ma na swoim koncie rozbój. Jak ustalili śledczy mężczyźni kilkukrotnie chcieli też wypłacić pieniądze z bankomatu wykorzystując do tego celu skradzioną wcześniej kartę. Jednak nieznajomość kodu uniemożliwiła im wypłatę.

W środę obaj zostali doprowadzeni do sądu, gdzie orzeczono wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Napoleon Bonaparte 25.07.2019 21:41
Tępe kołki. Tfu...

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Córcia ze złotą rybkąTreść komentarza: Cieszę się, że mogę być częścią tej pasji. Cała rodzina jest dumna z takiego talentu. 💖Data dodania komentarza: 7.08.2025, 11:50Źródło komentarza: Nasze Małe Wyspy 6.08.2025 - na wyspę fotograficzną Radka Masłowskiego zaprasza Anna BobruśAutor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)
Reklama
Reklama
Reklama
test