Wirus nie jest groźny dla ludzi, ale może wyrządzić duże szkody w gospodarstwach. Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa są zarażone dzikie ptaki - jednak do nieszczęścia może przyczynić się również człowiek - stąd przypomnienie najważniejszych zasad. Paszę oraz wodę dla drobiu trzeba zabezpieczyć przed dostępem dzikich zwierząt, nie można karmić drobiu poza budynkami, w których na co dzień jest trzymany, w gospodarstwach należy stosować odzież i obuwie ochronne - a po każdym kontakcie z drobiem lub dzikimi ptakami trzeba umyć ręce. Przy wejściach i wyjściach z budynków gospodarskich przydadzą się maty dezynfekcyjne, a drób należy trzymać w pomieszczeniach bez możliwości wyjścia na otwarty wybieg.
Jeśli ktoś nie przestrzega tych zasad, naraża się na kary administracyjne - a przede wszystkim na to, że jego drób zostanie zarażony wirusem H5N8.





![Oskubała klientów krasnostawskiego banku. Ukrywała się 20 lat. Namierzyli ją lubelscy „łowcy głów” [FILM] Oskubała klientów krasnostawskiego banku. Ukrywała się 20 lat. Namierzyli ją lubelscy „łowcy głów” [FILM]](https://static2.radiobonton.pl/data/articles/sm-4x3-oskubala-klientow-krasnostawskiego-banku-ukrywala-sie-20-lat-namierzyli-ja-lubelscy-lowcy-glow-1760860830.webp)



Napisz komentarz
Komentarze