Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Chełm: Szpitalny Oddział Ratunkowy podzieli pacjentów wg systemu TRIAGE

Od 1 czerwca pacjenci Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Chełmie - po wstępnym badaniu i diagnozie - będą dostawać specjalne opaski.
Chełm: Szpitalny Oddział Ratunkowy podzieli pacjentów wg systemu TRIAGE

W zależności od tego jakiej pomocy potrzebują - mogą zostać oznakowani kolorem: czerwonym, żółtym, zielonym lub niebieskim.

Mówi z-ca dyrektora do spraw lecznictwa w chełmskim szpitalu Lech Litwin:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

System ma uprościć procedurę przyjmowania chorych i sprawić, że w poczekalni SOR będzie mniej nerwowo. Chełmski SOR przyjmuje każdej doby kilkudziesięciu pacjentów. Wielu - zamiast na oddziale - powinno szukać pomocy np. w przychodni Świątecznej i Nocnej Opieki Zdrowotnej. 

Kolorem czerwonym oznaczani są pacjenci, którzy mają zostać przyjęci w trybie natychmiastowym, gdyż ich stan jest na tyle ciężki, że zagraża życiu i zdrowiu. Żółty kolor opaski przeznaczony jest dla pacjentów przyjmowanych w drugiej kolejności (pomoc lekarza pilna). Zielona opaska oznacza, że pacjent został zakwalifikowany do grupy z najniższym stopniem zagrożenia życia, co oznacza, że będzie przyjęty w trzeciej kolejności. 

Taki system funkcjonuje już w wielu szpitalach w Polsce.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Łubu Dubu 01.06.2019 15:54
Kolorowe paseczki nie zastąpią wiedzy, intuicji, odpowiedzialności i empatii, które powinny towarzyszyć lekarzom. Czy kolorki będą czy nie, przy obecnym stanie slużby zdrowia, każdy SOR może dotknąć klątwa Sosnowca, Zawiercia czy Wodzisławia Śląskiego.

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Spinofonia Treść komentarza: Bardzo dziękujemy i polecamy radio! Spinofonia Data dodania komentarza: 27.04.2026, 14:08 Źródło komentarza: Wieczorna ROCKosfera #414 - przegląd nowinek i odkryć muzycznych Autor komentarza: Hubert Treść komentarza: Super,dziekuje. Pozdrawiam Hubert W. Data dodania komentarza: 26.04.2026, 14:35 Źródło komentarza: Natura kwitnie! - 25.04.2026 - Pozytywka Autor komentarza: Krycha Treść komentarza: Spokojnie, jeszcze trochę i będzie zmiana władzy w Chełmie! Nowa ekipa posprząta po Jakubie Banaszku! Data dodania komentarza: 16.04.2026, 07:44 Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Miasto zapewnia o normach, mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia – ul. Grunwaldzka w Chełmie Autor komentarza: Jan Treść komentarza: Miasto nie mówi że plany są sprzed 25 lat. Mały szczegół zwęzić ulice wywalić chodniki jak na Marszałkowskiej w Warszawie ciekawe kto za to zapłac Data dodania komentarza: 13.04.2026, 18:28 Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Miasto zapewnia o normach, mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia – ul. Grunwaldzka w Chełmie Autor komentarza: krystyna Treść komentarza: Bardzo ciekawy i pasjonujący wywiad, Pani Elżbieta wypowiada się z ogromną pasją, widać że wie co z czym się je i posiada wiedzę na ten temat. Materiał niezwykle przyjemny w odbiorze oraz przydatny, dziękuję Data dodania komentarza: 10.04.2026, 22:30 Źródło komentarza: Audioportret - Elżbieta Rybak i zaproszenie na jej RODOS ;-)
Reklama
test