Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama

Lubelskie: Wiceminister sportu - marszałkiem województwa

Nowym marszałkiem województwa lubelskiego został Jarosław Stawiarski (PiS), a wicemarszałkami - Dariusz Stefaniuk i Zbigniew Wojciechowski (także PiS). Po wygranych wyborach PiS ma w sejmiku większość. Do członków klubu należy 18 spośród 33 mandatów.
Lubelskie: Wiceminister sportu - marszałkiem województwa

Nowy marszałek pochodzi z Kraśnika. Jest absolwentem historii na UMCS w Lublinie oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat był nauczycielem, a także dyrektorem szkoły podstawowej nr 1 w Kraśniku.

W latach 2002-06 był starostą powiatu kraśnickiego, a w latach 2011-14 – zastępcą burmistrza Kraśnika. Od 2006 r., z przerwami, zasiada w ławach poselskich. Od 2015 r. pełnił funkcję wiceministra sportu i turystyki.

W głosowaniu zdobył 20 głosów, jego kontrkandydat, marszałek poprzedniej kadencji - Sławomir Sosnowski - 13. 

Wicemarszałkami woj. lubelskiego zostali były prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk i Zbigniew Wojciechowski, który jest członkiem partii Porozumienie Jarosława Gowina.

Zarząd Województwa Lubelskiego

Członkiem zarządu został radny wojewódzki Zdzisław Szwed (PiS), były radny miejski z Chełma. Drugim członkiem zarządu został, rekomendowany przez partię Solidarna Polska Sebastian Trojak (który jest obecnie zastępcą naczelnika wydziału wywiadu kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie).

Sejmik Województwa Lubelskiego

Przewodniczącym sejmiku województwa lubelskiego został Michał Mulawa z PiS, a wiceprzewodniczącymi: dwaj radni z klubu PiS - Mieczysław Ryba oraz Zdzisław Podkański. Według statutu woj. lubelskiego, sejmik powinien mieć trzech wiceprzewodniczących. Trzeciego wiceprzewodniczącego sejmik ma wybrać na następnej sesji.

W 33 osobowym sejmiku woj. lubelskiego w ostatnich wyborach PiS zdobyło 18 mandatów, KO i PSL mają po siedmiu radnych, a SLD Lewica Razem jednego.(PAP)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklamabaner Monter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: zatroskanyTreść komentarza: Kiedy doczekamy się ogłoszenia wyników ?Data dodania komentarza: 24.03.2026, 13:42Źródło komentarza: Samorządowe 5 minut - gmina Chełm i konsultacje w sprawie zmiany nazwy samorząduAutor komentarza: mieszkanka osiedlaTreść komentarza: Za mało smrodu z oczyszczalni ścieków to trzeba dołożyć składowisko.Data dodania komentarza: 14.02.2026, 15:08Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Chełm: mieszkańcy chcą szczegółowych informacji o planowanym składowiskuAutor komentarza: GregTreść komentarza: Tak samo na Wołyńskiej ten sam proceder. Nie dość że z rana trzeba się stawić i czekać w kolejce aby się zarejestrować bo nikt nie odbiera telefonów. Niestety ale to chyba norma w tym Chełmie.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 12:09Źródło komentarza: Sprawa recept w chełmskiej przychodni. Rzecznik wszczyna postępowanieAutor komentarza: jamlenkaTreść komentarza: A konieczność wstawania o nieludzkiej porze i wystawania pod drzwiami przychodni, gdy jest się chorym, w chłodzie i mrozie, żeby się zarejestrować na dany dzień, nie narusza zbiorowych praw pacjenta? Czemu to jest wciąż przez wszystkich akceptowany standard w publicznych przychodniach?Data dodania komentarza: 23.01.2026, 20:02Źródło komentarza: Sprawa recept w chełmskiej przychodni. Rzecznik wszczyna postępowanieAutor komentarza: IwonaTreść komentarza: A gdzie był Pan Prezydent do tej pory?Data dodania komentarza: 17.01.2026, 21:26Źródło komentarza: Trzy dni interwencji, jeden cel: ratować zwierzęta. Kulisy naszej akcji w chełmskim schronisku
Reklama
test