Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama

Smiljana Coh "Siedem księżniczek"; wyd. Prószyński - S-ka

Jak siostra z siostrą, czyli czasem słońce, czasem deszcz…
Smiljana Coh "Siedem księżniczek"; wyd. Prószyński - S-ka

Dawno, dawno temu żyło sobie siedem sióstr - księżniczek, które robiły wszystko razem, od jazdy konnej przez skoki w stosy liści w królewskim ogrodzie, aż po urządzanie fantastycznych imprez, na których dobrze się bawiły. Ale pewnego dnia księżniczki strasznie się pokłóciły. W zamku, pełnym do tej pory ich radosnego gwaru i śmiechu rozbrzmiewały teraz gniewne głosy.
Czy siostry kiedykolwiek znajdą sposób na wypełnienie swego królestwa na powrót odgłosami śmiechu i zabawą?
Współczesne dziewczynki marzące o tym, by być księżniczkami znajdą w tej optymistycznej bajce historię rodzącej się rywalizacji, ale także, a to chyba znacznie ważniejsze - bezwarunkowej siostrzanej miłości.

Konflikty między rodzeństwem w rzeczywistości rzadko są pokojowo rozwiązywane, ale sugestia, że mogłoby to przebiec tak łagodnie, jest przekazana przekonująco.
kirkusreviews.com

Przygotowana przez Coh, tętniąca życiem parada rysunków, szkiców pełnych ekspresji i misternie przygotowanych rozkładówek (w tym jedna, który wymaga trzymania książki w przeciwną, niż zwykliśmy to robić, stronę) sprawia, że strony niemalże fruwają. To książka dla wielbicielek księżniczek, pokazująca ich różnorodność, bo dziewczęta mają bardzo szeroki wachlarz zainteresowań.
publishersweekly.com

Smiljana Coh jest ilustratorką książek dla dzieci. Studiowała animację filmową na Wydziale Animacji i Nowych Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Zagrzebiu. W swojej twórczości łączy tradycyjne i cyfrowe techniki ilustracyjne, lubi do ilustracji wprowadzać tkaniny i tekstury, aby uzyskać kolorowe obrazy. Mieszka i tworzy w Chorwacji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SpinofoniaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy i polecamy radio! SpinofoniaData dodania komentarza: 27.04.2026, 14:08Źródło komentarza: Wieczorna ROCKosfera #414 - przegląd nowinek i odkryć muzycznychAutor komentarza: HubertTreść komentarza: Super,dziekuje. Pozdrawiam Hubert W.Data dodania komentarza: 26.04.2026, 14:35Źródło komentarza: Natura kwitnie! - 25.04.2026 - PozytywkaAutor komentarza: KrychaTreść komentarza: Spokojnie, jeszcze trochę i będzie zmiana władzy w Chełmie! Nowa ekipa posprząta po Jakubie Banaszku!Data dodania komentarza: 16.04.2026, 07:44Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Miasto zapewnia o normach, mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia – ul. Grunwaldzka w ChełmieAutor komentarza: JanTreść komentarza: Miasto nie mówi że plany są sprzed 25 lat. Mały szczegół zwęzić ulice wywalić chodniki jak na Marszałkowskiej w Warszawie ciekawe kto za to zapłacData dodania komentarza: 13.04.2026, 18:28Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Miasto zapewnia o normach, mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia – ul. Grunwaldzka w ChełmieAutor komentarza: krystynaTreść komentarza: Bardzo ciekawy i pasjonujący wywiad, Pani Elżbieta wypowiada się z ogromną pasją, widać że wie co z czym się je i posiada wiedzę na ten temat. Materiał niezwykle przyjemny w odbiorze oraz przydatny, dziękujęData dodania komentarza: 10.04.2026, 22:30Źródło komentarza: Audioportret - Elżbieta Rybak i zaproszenie na jej RODOS ;-)
Reklama
test