Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama emisje gratis
Reklama
Reklama

Niebezpieczny początek długiego weekendu na drogach województwa

W pierwszy weekend majowy na drogach naszego regionu było wyjątkowo niebezpiecznie.
Niebezpieczny początek długiego weekendu na drogach województwa

W naszym regionie do tragicznego w skutkach wypadku doszło z piątku na sobotę w miejscowości Anusin w gminie Siedliszcze. Kierowca BMW, podczas wyprzedzania zderzył się z jadącym z naprzeciwka fiatem seicento. Autem podróżowały 3 kobiety. Dwie z nich zginęły na miejscu - w tym kierująca seicento. Druga pasażerka - ciężko ranna - została przewieziona do szpitala w Lublinie. 

Do groźnego wypadku doszło też w sobotę na drodze krajowej 82 niedaleko Włodawy. Kierujący samochodem marki Renault Laguna, 19-latek, nie ustąpił pierwszeństwa, jadącemu motocyklem 50-latkowi. Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do włodawskiego szpitala. Kierowca auta nie odniósł obrażeń. Był trzeźwy. Jak się okazało, uprawnienia do kierowania samochodem, mężczyzna posiadał zaledwie od kilku miesięcy.

W miniony weekend chełmscy policjanci wyjeżdżali do 7 kolizji. Główną przyczyną stłuczek było nieustąpienie pierwszeństwa. Dwóch kierowców zderzyło się z przebiegającymi przez jezdnię zwierzętami.

W miejscowości Dryszczów, w gminie Żmudź 19-letni mężczyzna zasnął za kierownicą, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. 19-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W ciągu dwóch dni długiego majowego weekendu na drogach naszego województwa doszło do 8 wypadków drogowych, w których zginęło aż 5 osób, a 9 zostało rannych. Policjanci zatrzymali już 35 kierujących na "podwójnym gazie”.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: GregTreść komentarza: Tak samo na Wołyńskiej ten sam proceder. Nie dość że z rana trzeba się stawić i czekać w kolejce aby się zarejestrować bo nikt nie odbiera telefonów. Niestety ale to chyba norma w tym Chełmie.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 12:09Źródło komentarza: Sprawa recept w chełmskiej przychodni. Rzecznik wszczyna postępowanieAutor komentarza: jamlenkaTreść komentarza: A konieczność wstawania o nieludzkiej porze i wystawania pod drzwiami przychodni, gdy jest się chorym, w chłodzie i mrozie, żeby się zarejestrować na dany dzień, nie narusza zbiorowych praw pacjenta? Czemu to jest wciąż przez wszystkich akceptowany standard w publicznych przychodniach?Data dodania komentarza: 23.01.2026, 20:02Źródło komentarza: Sprawa recept w chełmskiej przychodni. Rzecznik wszczyna postępowanieAutor komentarza: IwonaTreść komentarza: A gdzie był Pan Prezydent do tej pory?Data dodania komentarza: 17.01.2026, 21:26Źródło komentarza: Trzy dni interwencji, jeden cel: ratować zwierzęta. Kulisy naszej akcji w chełmskim schroniskuAutor komentarza: MariannaTreść komentarza: Bez szans na zebranie takiej kwoty.Data dodania komentarza: 16.01.2026, 07:11Źródło komentarza: Miłość w obliczu wyzwania: rodzice 3-letniego Szymka o walce z dystrofią Duchenne’aAutor komentarza: MikiTreść komentarza: Dość rzeczowo przedstawiona została sytuacja schroniska i psów, niemniej zabrakło jednego ważnego stwierdzenia. Panie zaznaczyły, iż w mediach rozgorzała dyskusja dotycząca schroniska, jednak nie wspomniały, że jednocześnie rozpętał się hejt wobec Prezydenta Chełma. Pojawia się więc pytanie, czy przedstawiciele Urzędu Miasta byli w sobotę na miejscu spontanicznie, czy też – po waszej dziennikarskiej interwencji – a może jednak w porozumieniu z Prezydentem. Nawet jeśli uczynili to bez wcześniejszej informacji, również należy to pochwalić, gdyż w sytuacjach kryzysowych i newralgicznych trzeba podejmować decyzje nie czekając na odgórne polecenia. Świadczy to bowiem o trosce urzędu o sprawy miasta. Kwestia zarządzania schroniskiem stanowi natomiast temat odrębny i należałoby również zapytać, jak wyglądało to w latach poprzednich, za wcześniejszych władz.Data dodania komentarza: 13.01.2026, 15:57Źródło komentarza: Trzy dni interwencji, jeden cel: ratować zwierzęta. Kulisy naszej akcji w chełmskim schronisku
Reklama
test