Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama reklama FFCL
Reklama

PWSZ współorganizatorem Świdnik Air Festival!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie podpisała dziś porozumienie z Urzędem Miasta w Świdniku. Dotyczy ono wspólnej organizacji pokazów lotniczych. Impreza odbędzie się w Świdniku, na początku czerwca.
PWSZ współorganizatorem Świdnik Air Festival!

Autor: fb Waldemar Jakson - Burmistrz Świdnika

Jak powiedział nam rektor chełmskiej uczelni - profesor Arkadiusz Tofil - ze swojej strony, PWSZ zapewni przede wszystkim doświadczenie przy organizacji tego typu imprez. Poza tym, uczelnia pomoże w kwestiach formalnych, związanych z Urzędem Lotnictwa Cywilnego. Doradzi też przy tworzeniu dokumentacji technicznej. 

Na czerwcowym Air Show w Świdniku, pojawi się stanowisko promocyjne chełmskiej PWSZ. Odbywać się będą też pokazy szkolenia, w wykonaniu instruktorów.

Jeden z punktów porozumienia ze Świdnikiem zakłada, że pokazy lotnicze będą się odbywać naprzemiennie - co dwa lata. Jednak z uwagi na budowę betonowego pasa startowego w Depułtyczach Królewskich na razie, prym wiódł będzie Świdnik. 

Organizatorzy czerwcowego pokazu pod Lublinem zapowiadają, że dwudniowa impreza, na której pojawi się m. in. historyczny myśliwiec Spitfire, czy odrzutowce F-16 i MiG-29 - będzie darmowa. Pozwoli na to dofinansowanie, ze strony Ministerstwa Kultury.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacja
Reklama
Reklama
Reklama
test