Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
WAŻNE DLA KIEROWCÓW!

Niebezpieczna plama oleju w Izbicy, uwaga na utrudnienia na drodze krajowej nr 17

Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 17 muszą uzbroić się w cierpliwość i zdjąć nogę z gazu. W miejscowości Izbica doszło do rozlania oleju, który na długim odcinku zanieczyścił jezdnię. Śliska nawierzchnia stwarza zagrożenie dla uczestników ruchu.
Niebezpieczna plama oleju w Izbicy, uwaga na utrudnienia na drodze krajowej nr 17

Źródło: KPP Krasnystaw

Jak wynika z najnowszych doniesień, przejazd trasą w kierunku Lublina jest obecnie utrudniony ze względu na poważne zanieczyszczenie asfaltu.

Trzysta metrów zagrożenia na zakręcie

Niebezpieczna sytuacja ma miejsce dokładnie na wysokości 155. kilometra drogi krajowej nr 17 w Izbicy. Na znajdującym się tam zakręcie w kierunku Lublina powstała rozległa plama oleju. Według wstępnych szacunków służb śliska substancja rozciąga się na odcinku aż 300 metrów. Takie warunki, w połączeniu z krzywizną jezdni, stanowią poważne niebezpieczeństwo – łatwiej w tym miejscu o poślizg i utratę panowania nad kierownicą.

Policja zabezpiecza teren i apeluje do kierowców

Miejsce zdarzenia zostało już odpowiednio zabezpieczone przez pracujących tam policjantów. Mundurowi będą nadzorować ruch na tym odcinku do momentu, aż wezwane służby drogowe całkowicie zneutralizują zagrożenie i usuną olej z jezdni.

Dla zmotoryzowanych oznacza to konieczność zachowania szczególnej ostrożności. Funkcjonariusze zwracają się do podróżujących tą trasą z jasnym komunikatem:

- Apelujemy o zmniejszenie prędkości, zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzających pojazdów oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

Wszelkie informacje o utrudnieniach warto przekazywać znajomym i bliskim, którzy mogą znajdować się w trasie. 

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
test