- Wczoraj wieczorem w Włodawie pięciolatek ciężko zranił rękę w maszynce do mięsa. Na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało dziecko do szpitala w Lublinie. Okoliczności wypadku są wyjaśniane.
- W Chełmie rozszyfrowano kamienne tablice z dawnej synagogi. Jedna to XVII-wieczna macewa upamiętniająca kobietę, druga – znana ze zdjęć – zawierała modlitwy. Odkrycia są cennym źródłem wiedzy o historii miasta.
- Podczas sesji rady w Rejowcu burmistrz Tadeusz Górski odniósł się do planów zagospodarowania gminy. Najwięcej emocji budzą zapisy dotyczące inwestycji w odnawialne źródła energii. Część mieszkańców jest sceptyczna, jednak władze podkreślają, że plan musi być zgodny z przepisami, a takie inwestycje mogą zapewnić rozwój i stabilne dochody gminy.
SŁUCHAJ:








Napisz komentarz
Komentarze