Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Wiadomości lokalne. Śledczy badają sprawę zatrzymania pociągu relacji Szczecin–Dorohusk. 25-latek trafił do aresztu

O sprawie powiadomiono między innymi Prokuraturę Krajową, Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Centralne Biuro Śledcze Policji.
Doszło do zatrzymania i aresztowania 25-latka, który doprowadził do zatrzymania pociągu towarowego relacji Szczecin-Dorohusk
Doszło do zatrzymania i aresztowania 25-latka, który doprowadził do zatrzymania pociągu towarowego relacji Szczecin-Dorohusk

Źródło: KWP Lublin

  • Jest tymczasowy areszt dla 25-letniego obywatela Mołdawii, który na stacji kolejowej w Puławach zatrzymał pociąg towarowy z olejem napędowym. Mężczyzna uruchomił hamulec ręczny w składzie relacji Szczecin–Dorohusk, czym – według śledczych – mógł sprowadzić bezpośrednie zagrożenie wybuchem. Grozi mu do 10 lat więzienia. Decyzją sądu trafił do aresztu, a śledztwo trwa.
  • Przy Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczy w Krasnymstawie trwa wycinka drzew pod budowę lądowiska dla śmigłowców ratunkowych. Dyrekcja wyjaśnia, że to jedyna możliwa lokalizacja na terenie placówki, a część usuniętych drzew była w złym stanie. Szpital zapowiada nowe nasadzenia. Lądowisko będzie miało formę trawiastej płyty.
  • Organizacja Watchdog postawiła władzom Gminy Sawin kilka pytań, prosi o informacje na temat standardów antykorupcyjnych: regulacje dotyczące konfliktu interesów, kodeks etyki oraz procedury związane z działalnością lobbingową.


 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklamabaner Monter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
test