Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Posłuchaj!
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama
Reklama
Zmiany w miejskiej jednostce

Zmiana na dyrektorskim stołku w MOSiR. Kudelski zdegradowany, Małys p.o. dyrektora

Zmiany kadrowe w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chełmie, o których od miesięcy krążyły nieoficjalne informacje, stały się faktem. Jak ustaliliśmy, Bogusław Kudelski nie pełni już funkcji dyrektora MOSiR. Został przeniesiony na stanowisko pierwszego zastępcy dyrektora, natomiast od 2 stycznia 2026 roku obowiązki dyrektora pełni Dominik Małys.
Dominik Małys Bogusław Kudelski
W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chełmie doszło do istotnych zmian kadrowych, o których od kilku miesięcy krążyły nieoficjalne informacje.

Autor: InPost CHKS Chełm/Chełmianka Chełm

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie dotąd oficjalnie nie informował o tej zmianie. Tymczasem jeszcze w październiku ubiegłego roku do naszej redakcji docierały sygnały, że w jednostce może dojść do przetasowań kadrowych. Budziły one duże zainteresowanie lokalnego środowiska sportowego, ponieważ Bogusław Kudelski to postać od lat związana z chełmskim sportem – wieloletni działacz Chełmianki, spiker meczów piłkarskich i były dziennikarz Radia Bon Ton.

Kudelski objął funkcję dyrektora MOSiR w lipcu 2023 roku po wygraniu konkursu ogłoszonego przez miasto. Komisja konkursowa uznała wówczas, że spełnił wszystkie wymagania formalne i merytoryczne, a w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej wykazał się znajomością przepisów samorządowych i administracyjnych. Jako dyrektor odpowiadał m.in. za nadzór nad 14 miejskimi obiektami sportowymi, Podziemiami Kredowymi oraz Chełmskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej.

Obecnie funkcję pełniącego obowiązki dyrektora przejął Dominik Małys. Co istotne, Małys dopiero niedawno rozpoczął pracę w MOSiR, zatrudniony na 1/2 etatu na stanowisku specjalisty ds. kontaktu ze stowarzyszeniami sportowymi. Równocześnie jest on wiceprezesem Chełmskiego Klubu Sportowego, co rodzi pytania o łączenie obu ról oraz potencjalny konflikt interesów.

W związku z tym zwróciliśmy się do zarówno do nowego p.o. dyrektora MOSiR, jak i Urzędu Miasta Chełm o szczegółowe wyjaśnienia dotyczące zmian kadrowych w MOSiR, w tym podstaw prawnych i powodów degradacji Bogusława Kudelskiego oraz zasad pełnienia obowiązków dyrektora. Pytamy także o ewentualny konkurs na stałego dyrektora i planowane dalsze zmiany organizacyjne w jednostce.

Na odpowiedzi – zarówno dotyczące powodów degradacji Bogusława Kudelskiego, jak i zasad pełnienia funkcji p.o. dyrektora przez Dominika Małysa – wciąż czekamy.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarzenaTreść komentarza: Trzymam kciuki za powodzenie w zebraniu środków na terapię.Data dodania komentarza: 31.12.2025, 10:00Źródło komentarza: Miłość w obliczu wyzwania: rodzice 3-letniego Szymka o walce z dystrofią Duchenne’aAutor komentarza: JaTreść komentarza: To prawda, atmosfera jest świetna, skuteczny system nauczania, niezwykli studenci i niezwykła kadra. Ten kierunek na serio łączy ludzi. Gorąco polecam .Data dodania komentarza: 22.12.2025, 14:29Źródło komentarza: Tłumaczenie jako klucz kompetencji pogranicza – działalność Katedry Slawistyki PANS w Chełmie. Spotkanie z dr Mirosławą KaweckąAutor komentarza: EudżiTreść komentarza: Zapowiada się ciekawie, dobry pommysł na scenariuszData dodania komentarza: 3.12.2025, 19:40Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 311) - Film „Bugonia” w specjalnej projekcji DKF "Rewers"Autor komentarza: TomiWuTreść komentarza: BRAWA DLA ORGANIZATORÓW AKCJI!!! TYLKO CHEŁMIANKA!!!Data dodania komentarza: 27.11.2025, 20:44Źródło komentarza: Biało - Zielony Mikołaj znowu w akcjiAutor komentarza: Starszy PanTreść komentarza: Spółdzielczy Dom Handlowy "Kosmos" i kawiarnia. Dysponuję zdjęciem dowodzącym, że tak właśnie było. Kosmos przylgnął do kawiarni zwyczajowo, powodem był "mural" na jednej ze ścian. Jego autorem był chełmski nauczyciel, pan Lewczuk.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 14:20Źródło komentarza: Kroniki miasta. Jesień 1970 roku w Chełmie: SDH z akcją pomocową, Trubadurzy nie dojechali, kontynuacja budowy miejskiego szaletu
Reklama
test