Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
"Na bani" zatrzymani

Pow. krasnostawski. Kobieta uciekała autem, mężczyzna pieszo. Oboje byli pijani

Dzięki zdecydowanej reakcji świadków z ruchu wyeliminowano dwoje skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za nic mieli bezpieczeństwo innych i wyjechali na drogi powiatu krasnostawskiego.
Pow. krasnostawski. Kobieta uciekała autem, mężczyzna pieszo. Oboje byli pijani
Pijani kierowcy zatrzymani przez postronne osoby.

Wspólne działania mieszkańców i funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania kierowców, którzy w stanie silnego upojenia alkoholowego zdecydowali się usiąść za kierownicą. W obu przypadkach kluczowe okazało się działanie osób postronnych.

Pościg na "siedemnastce"

Do pierwszej niebezpiecznej sytuacji doszło na drodze krajowej nr 17. Dwaj kierowcy ciężarówek – 22-latek i jego 46-letni ojciec – zwrócili uwagę na kobietę oddalającą się od zaparkowanego na jezdni volvo. Gdy jeden z nich próbował interweniować, kobieta nagle wsiadła do auta i ruszyła w dalszą drogę.

Styl jazdy kierującej nie pozostawiał złudzeń co do jej stanu. Młodszy z mężczyzn, widząc zagrożenie, zdecydował się na odważny manewr: zajechał drogę osobówce, zmuszając kobietę do zatrzymania się. Na miejsce natychmiast wezwano patrol. Wynik badania alkomatem był porażający – 37-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Motorowerzysta recydywista w Siennicy Nadolnej

Kolejne zgłoszenie napłynęło z miejscowości Siennica Nadolna. 45-letni świadek zauważył pijanego motorowerzystę, który po zatrzymaniu pojazdu próbował uciekać pieszo. Dzięki szybkiej akcji policjantów Wydziału Kryminalnego, 28-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw został zatrzymany.

Jak się okazało, mężczyzna prowadził motorower marki Romet, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że nie posiadał on w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Policja apeluje o rozwagę

- Dzięki zdecydowanej postawie świadków oraz szybkiej reakcji policjantów kolejni nietrzeźwi uczestnicy ruchu zostali wyeliminowani z dróg powiatu krasnostawskiego – mówi podkomisarz Anna Chuszcza, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. - Po raz kolejny przypominamy, że nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Każda odpowiedzialna reakcja świadka może zapobiec tragedii. 

Przypominamy, że w czasie świątecznym prowadzą wzmożone kontrole drogowe, w tym intensywne badania stanu trzeźwości kierujących. 

- Apelujemy o rozwagę, odpowiedzialność i bezwzględne reagowanie na wszelkie przypadki jazdy pod wpływem alkoholu – dodaje policjantka. - Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą surowe kary, w tym wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KrychaTreść komentarza: Spokojnie, jeszcze trochę i będzie zmiana władzy w Chełmie! Nowa ekipa posprząta po Jakubie Banaszku!Data dodania komentarza: 16.04.2026, 07:44Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Miasto zapewnia o normach, mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia – ul. Grunwaldzka w ChełmieAutor komentarza: JanTreść komentarza: Miasto nie mówi że plany są sprzed 25 lat. Mały szczegół zwęzić ulice wywalić chodniki jak na Marszałkowskiej w Warszawie ciekawe kto za to zapłacData dodania komentarza: 13.04.2026, 18:28Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Miasto zapewnia o normach, mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia – ul. Grunwaldzka w ChełmieAutor komentarza: krystynaTreść komentarza: Bardzo ciekawy i pasjonujący wywiad, Pani Elżbieta wypowiada się z ogromną pasją, widać że wie co z czym się je i posiada wiedzę na ten temat. Materiał niezwykle przyjemny w odbiorze oraz przydatny, dziękujęData dodania komentarza: 10.04.2026, 22:30Źródło komentarza: Audioportret - Elżbieta Rybak i zaproszenie na jej RODOS ;-)Autor komentarza: SkowronekTreść komentarza: Wow, co prawda robi się moda na ucieczkę w naturę, jednak w wypowiedziach Pani Elżbiety słychać, że płynie to z głębi serca i faktycznej pasji a nie z chwilowej chęci bycia na fali. Wspaniały wywiad.Data dodania komentarza: 10.04.2026, 11:54Źródło komentarza: Audioportret - Elżbieta Rybak i zaproszenie na jej RODOS ;-)Autor komentarza: Joanna WójcickaTreść komentarza: Ogromne gratulacje! I życzenia kolejnych pięknych wydarzeń prowadzących do wspaniałych sukcesów!Data dodania komentarza: 9.04.2026, 15:10Źródło komentarza: Laureatka konkursu "Polka XXI wieku". Gościem Radia Bon Ton Agnieszka Poźniak
Reklama
test