Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
Wiadomości lokalne Radia Bon Ton audio

Wiadomości lokalne. Euroregion Bug dla OSP z 32 gmin. Orzecznictwo o niepełnosprawności wkrótce będzie wznowione

W Depułtyczach Królewskich odbędzie się dziś spotkanie, podczas którego zostaną podpisane umowy i przekazany sprzęt dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z 32 gmin należących do Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu Bug.
Na zdjęciu uczestnicy szkoleń  „OSP na straży środowiska. Transgraniczne działania zapobiegające skutkom zmian klimatu”
Strażacy z 32 gmin wzięli udział w praktycznym szkoleniu z obsługi sprzętu zakupionego w ramach projektu „OSP na straży środowiska. Transgraniczne działania zapobiegające skutkom zmian klimatu”.

Źródło: Euroregion Bug

  • We wtorek mają zostać wznowione prace Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Chełmie. Działalność komisji była wstrzymana z powodu braku środków na wynagrodzenia, a problemy finansowe dotykają obecnie nie tylko lokalnych instytucji, lecz także szerzej – publiczną służbę zdrowia.
  • W Depułtyczach Królewskich odbędzie się dziś spotkanie, podczas którego zostaną podpisane umowy i przekazany sprzęt dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z 32 gmin należących do Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu Bug. Gospodarzem wydarzenia jest gmina Chełm.
  • Gmina Wojsławice rozstrzygnęła przetarg na modernizację pompowni podnoszenia ciśnienia w Starym Majdanie, choć wymagało to znacznego zwiększenia budżetu inwestycji. Wykonawcę udało się wyłonić dopiero za trzecim razem, a samorząd musiał dołożyć ponad 120 tysięcy złotych do pierwotnych założeń. 


 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: GregTreść komentarza: Tak samo na Wołyńskiej ten sam proceder. Nie dość że z rana trzeba się stawić i czekać w kolejce aby się zarejestrować bo nikt nie odbiera telefonów. Niestety ale to chyba norma w tym Chełmie.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 12:09Źródło komentarza: Sprawa recept w chełmskiej przychodni. Rzecznik wszczyna postępowanieAutor komentarza: jamlenkaTreść komentarza: A konieczność wstawania o nieludzkiej porze i wystawania pod drzwiami przychodni, gdy jest się chorym, w chłodzie i mrozie, żeby się zarejestrować na dany dzień, nie narusza zbiorowych praw pacjenta? Czemu to jest wciąż przez wszystkich akceptowany standard w publicznych przychodniach?Data dodania komentarza: 23.01.2026, 20:02Źródło komentarza: Sprawa recept w chełmskiej przychodni. Rzecznik wszczyna postępowanieAutor komentarza: IwonaTreść komentarza: A gdzie był Pan Prezydent do tej pory?Data dodania komentarza: 17.01.2026, 21:26Źródło komentarza: Trzy dni interwencji, jeden cel: ratować zwierzęta. Kulisy naszej akcji w chełmskim schroniskuAutor komentarza: MariannaTreść komentarza: Bez szans na zebranie takiej kwoty.Data dodania komentarza: 16.01.2026, 07:11Źródło komentarza: Miłość w obliczu wyzwania: rodzice 3-letniego Szymka o walce z dystrofią Duchenne’aAutor komentarza: MikiTreść komentarza: Dość rzeczowo przedstawiona została sytuacja schroniska i psów, niemniej zabrakło jednego ważnego stwierdzenia. Panie zaznaczyły, iż w mediach rozgorzała dyskusja dotycząca schroniska, jednak nie wspomniały, że jednocześnie rozpętał się hejt wobec Prezydenta Chełma. Pojawia się więc pytanie, czy przedstawiciele Urzędu Miasta byli w sobotę na miejscu spontanicznie, czy też – po waszej dziennikarskiej interwencji – a może jednak w porozumieniu z Prezydentem. Nawet jeśli uczynili to bez wcześniejszej informacji, również należy to pochwalić, gdyż w sytuacjach kryzysowych i newralgicznych trzeba podejmować decyzje nie czekając na odgórne polecenia. Świadczy to bowiem o trosce urzędu o sprawy miasta. Kwestia zarządzania schroniskiem stanowi natomiast temat odrębny i należałoby również zapytać, jak wyglądało to w latach poprzednich, za wcześniejszych władz.Data dodania komentarza: 13.01.2026, 15:57Źródło komentarza: Trzy dni interwencji, jeden cel: ratować zwierzęta. Kulisy naszej akcji w chełmskim schronisku
Reklama
test