Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
Pajęczyna połączeń rozrasta się

Gm. Siedliszcze. Zacieśnili transportową współpracę. Zyskają uczniowie i starsi mieszkańcy

W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Siedliszczu podjęto cztery uchwały, przy pomocy których zostaną uregulowane zasady współpracy pomiędzy gminami Siedliszcze, Wierzbica i Chełm w zakresie publicznego transportu zbiorowego. Sprawdzamy więc, na jakie nowe rozwiązania będą mogli liczyć ci, którzy z publicznego transportu korzystają najczęściej – uczniowie i interesanci, którzy wsiadają do autobusu po to, aby udać się do lekarza lub urzędu.
Gm. Siedliszcze. Zacieśnili transportową współpracę. Zyskają uczniowie i starsi mieszkańcy
zdjęcie ilustracyjne

Źródło: Freepik

Wszystkie przyjęte przez radnych uchwały dotyczyły zasadniczo dwóch obszarów. Jeden z nich to powierzenie gminom Wierzbica i Chełm zadania z zakresu oświaty, które polega na zapewnieniu bezpłatnego transportu i opieki dla dzieci, które mieszkają co prawda na terenie gminy Siedliszcze, ale uczęszczają do placówek zlokalizowanych na terenie ościennych samorządów – Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy, a także Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Stołpiu.

Przy pomocy dwóch kolejnych uchwał gmina Siedliszcze powierzyła tym samym zadania z zakresu organizacji lokalnego transportu zbiorowego, czyli utworzenie nowych linii komunikacyjnych. Jeśli idzie o linię łączącą gminę Siedliszcze z gminą Chełm, to będzie ona przebiegała przez takie miejscowości, jak: Rudka, Leonów, Krzywowola, Bezek, Stołpie oraz Janów.

Połączenie z gminą Wierzbica obejmie z kolei: Wierzbicę-Osiedle, Busówno-Kolonię, Olchowiec, Terenin, Helenów, Olchowiec-Kolonię, Święcicę i Bezek.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklamabaner Monter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KrychaTreść komentarza: Spokojnie, jeszcze trochę i będzie zmiana władzy w Chełmie! Nowa ekipa posprząta po Jakubie Banaszku!Data dodania komentarza: 16.04.2026, 07:44Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Miasto zapewnia o normach, mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia – ul. Grunwaldzka w ChełmieAutor komentarza: JanTreść komentarza: Miasto nie mówi że plany są sprzed 25 lat. Mały szczegół zwęzić ulice wywalić chodniki jak na Marszałkowskiej w Warszawie ciekawe kto za to zapłacData dodania komentarza: 13.04.2026, 18:28Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Miasto zapewnia o normach, mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia – ul. Grunwaldzka w ChełmieAutor komentarza: krystynaTreść komentarza: Bardzo ciekawy i pasjonujący wywiad, Pani Elżbieta wypowiada się z ogromną pasją, widać że wie co z czym się je i posiada wiedzę na ten temat. Materiał niezwykle przyjemny w odbiorze oraz przydatny, dziękujęData dodania komentarza: 10.04.2026, 22:30Źródło komentarza: Audioportret - Elżbieta Rybak i zaproszenie na jej RODOS ;-)Autor komentarza: SkowronekTreść komentarza: Wow, co prawda robi się moda na ucieczkę w naturę, jednak w wypowiedziach Pani Elżbiety słychać, że płynie to z głębi serca i faktycznej pasji a nie z chwilowej chęci bycia na fali. Wspaniały wywiad.Data dodania komentarza: 10.04.2026, 11:54Źródło komentarza: Audioportret - Elżbieta Rybak i zaproszenie na jej RODOS ;-)Autor komentarza: Joanna WójcickaTreść komentarza: Ogromne gratulacje! I życzenia kolejnych pięknych wydarzeń prowadzących do wspaniałych sukcesów!Data dodania komentarza: 9.04.2026, 15:10Źródło komentarza: Laureatka konkursu "Polka XXI wieku". Gościem Radia Bon Ton Agnieszka Poźniak
Reklama
test