Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Wiadomości lokalne. Współpraca z chełmskimi NGO. Niewybuch w Strupinie. W przyszłym roku wyższy zasiłek pogrzebowy.

Rada Miasta Chełm pozytywnie zaopiniowała program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2026 rok. To dokument, który od lat wyznacza kierunki wspólnych działań samorządu i lokalnych NGO-sów.
Wiadomości lokalne. Współpraca z chełmskimi NGO. Niewybuch w Strupinie. W przyszłym roku wyższy zasiłek pogrzebowy.
  • Rada Miasta Chełm pozytywnie zaopiniowała program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2026 rok. To dokument, który od lat wyznacza kierunki wspólnych działań samorządu i lokalnych NGO-sów. Wsparcie obejmie m.in. ochronę zdrowia, przeciwdziałanie uzależnieniom, pomoc społeczną, działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, a także rozwój sportu, kultury i turystyki.
  • Podczas prac polowych w Strupinie Dużym, w gminie Chełm, znaleziono pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko odkrył jeden z mieszkańców. Wojskowi zabrali niewybuch do neutralizacji i sprawdzili okolicę — nie znaleziono więcej podobnych przedmiotów.
  • Od przyszłego roku wzrośnie kwota zasiłku pogrzebowego. Świadczenie ma być też waloryzowane w marcu, jeśli inflacja w poprzednim roku przekroczy pięć procent. Osobom spoza rodziny świadczenie wypłacane będzie do wysokości poniesionych wydatków, jednak nie więcej niż ustalony limit. Gdy koszty pogrzebu pokrywa kilka osób lub instytucji, zasiłek zostanie podzielony proporcjonalnie.
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SpinofoniaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy i polecamy radio! SpinofoniaData dodania komentarza: 27.04.2026, 14:08Źródło komentarza: Wieczorna ROCKosfera #414 - przegląd nowinek i odkryć muzycznychAutor komentarza: HubertTreść komentarza: Super,dziekuje. Pozdrawiam Hubert W.Data dodania komentarza: 26.04.2026, 14:35Źródło komentarza: Natura kwitnie! - 25.04.2026 - PozytywkaAutor komentarza: KrychaTreść komentarza: Spokojnie, jeszcze trochę i będzie zmiana władzy w Chełmie! Nowa ekipa posprząta po Jakubie Banaszku!Data dodania komentarza: 16.04.2026, 07:44Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Miasto zapewnia o normach, mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia – ul. Grunwaldzka w ChełmieAutor komentarza: JanTreść komentarza: Miasto nie mówi że plany są sprzed 25 lat. Mały szczegół zwęzić ulice wywalić chodniki jak na Marszałkowskiej w Warszawie ciekawe kto za to zapłacData dodania komentarza: 13.04.2026, 18:28Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Miasto zapewnia o normach, mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia – ul. Grunwaldzka w ChełmieAutor komentarza: krystynaTreść komentarza: Bardzo ciekawy i pasjonujący wywiad, Pani Elżbieta wypowiada się z ogromną pasją, widać że wie co z czym się je i posiada wiedzę na ten temat. Materiał niezwykle przyjemny w odbiorze oraz przydatny, dziękujęData dodania komentarza: 10.04.2026, 22:30Źródło komentarza: Audioportret - Elżbieta Rybak i zaproszenie na jej RODOS ;-)
Reklama
test