Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Stanęli przed sądem

Pobili do nieprzytomności i podpalili. Ruszył proces chełmian oskarżonych o śmierć dwóch osób [ZDJĘCIA+FILM]

Przed Sądem Okręgowym w Lublinie rozpoczął się proces trzech mężczyzn, którzy są oskarżeni o zabicie ze szczególnym okrucieństwem 42-latka i 66-latka. Na ławie oskarżonych zasieli w środę (22 października). Jak wynika z ustaleń śledczych, położyli nieprzytomne ofiary na stosie z mebli i podpalili. Do winy przed sądem się nie przyznają.
Pobili do nieprzytomności i podpalili. Ruszył proces chełmian oskarżonych o śmierć dwóch osób [ZDJĘCIA+FILM]

Źródło: KMP w Chełmie

Do tego tragicznego zdarzenia, za który trzej chełmianie odpowiadają przed sądem, doszło 24 marca w mieszkaniu przy ul. Narutowicza w Chełmie. Według ustaleń prokuratury, najpierw brutalnie pobili, a potem nieprzytomnych chcieli spalić na stosie z mebli. Grozi im dożywocie.

Prokuratura oskarżyła dwóch braci: 39-letniego Tomasza B. i 35-letniego Krzysztofa B. oraz 37-letniego Piotra B. o zabicie ze szczególnym okrucieństwem mężczyzn w wieku 42 i 66 lat.

Oskarżeni przed sądem nie przyznali się do zarzucanych im czynów, odmówili składania wyjaśnień i odpowiedzi na jakiekolwiek pytania.

Film: KMP w Chełmie

Ustalenia śledczych

Policjanci ustalili, że podejrzani mężczyźni w momencie zdarzenia przebywali w tym mieszkaniu wraz z pokrzywdzonymi. Było to przypadkowe spotkanie, podczas którego wszyscy spożywali wspólnie alkohol. Sprawcy w pewnej chwili zaczęli bić i kopać mężczyzn. Najbardziej agresywny był Tomasz B., który uderzył jedną z ofiar krzesłem w tułów.

Gdy pobici mężczyźni stracili przytomność, znalezione w mieszkaniu materiały tekstylne oraz meble brutalni mężczyźni ułożyli w stos, położyli w nim pokrzywdzonych i podpalili. Gdy ogień zajął mieszkanie, wyszli z niego.

Zdjęcia z akcji gaśniczej:

Dwie śmierci - poważne zarzuty

Podczas działań gaśniczych strażacy odnaleźli wewnątrz lokalu nadpalone zwłoki, jak się później okazało 42-letniego mężczyzny. W środku był też 66-latek. Miał rozległe oparzenia II i III stopnia, obejmujące ponad 50% ciała, oraz uraz głowy, został przewieziony do Wschodniego Centrum Oparzeń w Łęcznej. Pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł w szpitalu.

Chełmska prokuratura skierowała we wrześniu do Sądu Okręgowego w Lublinie akt oskarżenia w tej sprawie. Mężczyźni odpowiadają w warunkach recydywy wielokrotnej, gdyż byli już karani za podobne przestępstwa. 

Kolejny termin rozprawy wyznaczony jest na 17 listopada.

Więcej czytaj poniżej:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Eziababcia Treść komentarza: Gratulacje dla Mai i całej rodzinki, jako chełmianka jestem dumna, że takie super rodziny mieszkają w Chełmie. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 09:56 Źródło komentarza: Bez korzeni nie zakwitniesz. O rodzinnych więzach i genealogicznych odkryciach. Chełmska laureatka ogólnopolskiego konkursu Autor komentarza: Marta Treść komentarza: Bardzo dziękuję za tę rozmowę! To ogromna radość usiąść po drugiej stronie mikrofonu pasjonatki szycia. Ewidentnie nadawałyśmy na tych samych falach - dosłownie i przenośni. Pani Kingo niech Pani szyje i polecam wykroje na miarę od WearMeup.Club :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 09:43 Źródło komentarza: Rozmowa z Martą Zagożdżon z WearMeUp.Club Autor komentarza: Spinofonia Treść komentarza: Bardzo dziękujemy i polecamy radio! Spinofonia Data dodania komentarza: 27.04.2026, 14:08 Źródło komentarza: Wieczorna ROCKosfera #414 - przegląd nowinek i odkryć muzycznych Autor komentarza: Hubert Treść komentarza: Super,dziekuje. Pozdrawiam Hubert W. Data dodania komentarza: 26.04.2026, 14:35 Źródło komentarza: Natura kwitnie! - 25.04.2026 - Pozytywka Autor komentarza: Krycha Treść komentarza: Spokojnie, jeszcze trochę i będzie zmiana władzy w Chełmie! Nowa ekipa posprząta po Jakubie Banaszku! Data dodania komentarza: 16.04.2026, 07:44 Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Miasto zapewnia o normach, mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia – ul. Grunwaldzka w Chełmie
Reklama
test