- Województwo lubelskie liderem w realizacji Ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej. W miniony piątek wojewoda Krzysztof Komorski podpisał kolejne umowy z samorządem województwa – środki popłyną do szpitali i stacji ratownictwa, m.in. w Chełmie. Nowy sprzęt, szkolenia i gotowość do działania – o szczegółach w serwisie.
- Ujęta na gorącym uczynku – 46-letnia mieszkanka Chełma odpowie za kradzieże biżuterii. Kobieta została zatrzymana po tym, jak wyniosła ze sklepu jubilerskiego w Opolu Lubelskim trzy złote łańcuszki. Co ciekawe – to nie jej pierwsza wizyta w tym miejscu… Do wcześniejszej kradzieży przyznała się dopiero teraz. Sprawą zajmuje się prokuratura – a policja sprawdza, czy to nie początek dłuższej listy przewinień.
- Wysoka temperatura wokół szkoły w Wierzbicy – zmiana na stanowisku dyrektora wywołała poruszenie wśród rodziców i nauczycieli. Pod koniec sierpnia, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, odwołano dotychczasową dyrektor Dorotę Strelczuk. Powód? Uchybienia ujawnione w trakcie kontroli – tłumaczy wójt gminy, choć wielu rodziców decyzję uważa za zbyt drastyczną. Z funkcji zrezygnowała również wicedyrektorka. Obowiązki szefowej placówki tymczasowo przejęła Barbara Waszczuk.
 
                                                             
                 
                 Eliza Kudelska-Nowosad
                                        Eliza Kudelska-Nowosad
                






![Oskubała klientów krasnostawskiego banku. Ukrywała się 20 lat. Namierzyli ją lubelscy „łowcy głów” [FILM] Oskubała klientów krasnostawskiego banku. Ukrywała się 20 lat. Namierzyli ją lubelscy „łowcy głów” [FILM]](https://static2.radiobonton.pl/data/articles/sm-4x3-oskubala-klientow-krasnostawskiego-banku-ukrywala-sie-20-lat-namierzyli-ja-lubelscy-lowcy-glow-1760860830.webp)
Napisz komentarz
Komentarze