Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama radio Bon Ton
Reklama

Wiadomości lokalne 19.05.2025 g. 13.30

Wiadomości lokalne 19.05.2025 g. 13.30

Źródło: Chełmskie Stowarzyszenie Techniczne im. Ewarysta Stobnickiego

  • Chełmski radny pyta o losy południowej obwodnicy miasta, uznając ją za kluczową dla rozwoju regionu. Na jakim etapie jest ta drogowa inwestycja? Informacji na ten temat udzieliły władze miasta.
  • W powiecie chełmskim pierwszą turę wyborów prezydenckich zdecydowanie wygrał Karol Nawrocki, zdobywając ponad 40% poparcia. Na drugim miejscu uplasował się Sławomir Mentzen, a podium zamknął Rafał Trzaskowski.
  • W czerwcu odbędzie się 12. zjazd absolwentów Chełmskiej Szkoły Technicznej – placówki o imponującej historii sięgającej końca XIX wieku. Wydarzenie, organizowane wspólnie przez Chełmskie Stowarzyszenie Techniczne im. Ewarysta Stobnickiego i PANS, zaplanowano na 20–21 czerwca.
  • Coraz więcej mieszkańców gminy Gorzków chce skorzystać z dotacji na przydomowe oczyszczalnie – zgłosiło się już ponad 40 osób. Gmina pokryje 75% kosztów, resztę dopłacą uczestnicy. Przetarg ruszy w lipcu, a instalacje mają być gotowe do końca 2025 roku. Projekt wspiera budżet państwa.

  •  

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacja
Reklama
Reklama
Reklama
test