Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

ZDM testował sygnalizację na Lwowskiej. Instalacja do wymiany.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, a także wczoraj, na krótko przywrócono funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Lwowskiej i Wieniawskiego w Chełmie
ZDM testował sygnalizację na Lwowskiej. Instalacja do wymiany.

Autor: stock

Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Dróg Miejskich - odbył się wtedy test całej instalacji. Okazało się, że sterownik instalacji da się naprawić, ale do wymiany musi pójść cała tamtejsza instalacja elektryczna. Nie wiadomo bowiem, czy znowu nie dojdzie do zwarcia, co ponownie wyłączy światła, a może spowodować także kolejne uszkodzenia. ZDM złożył już wniosek do władz miasta, o przyznanie na ten cel blisko 40 tysięcy zł. Koszt wymiany kabli - jest jeszcze szacowany.

Przypomnimy, że sygnalizacja na Lwowskiej nie działa od początku sierpnia. Kierowcy jadący Lwowską nie narzekają, wręcz przeciwnie. Co innego mówią jednak ci, którzy chcą włączyć się do ruchu, jadąc od strony osiedla Słoneczne, oraz piesi. Ci, szczególnie w godzinach szczytu, muszą liczyć na życzliwość kierujących, którzy ich przepuszczą.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kierowca 19.09.2017 12:58
Zdecydowanie lepiej się jezdzi bez tych swiateł ale faktycznie trzeba bardziej uwaźać na pieszych,zeby nikomu nie zrobić krzywdy.

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: GregTreść komentarza: Tak samo na Wołyńskiej ten sam proceder. Nie dość że z rana trzeba się stawić i czekać w kolejce aby się zarejestrować bo nikt nie odbiera telefonów. Niestety ale to chyba norma w tym Chełmie.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 12:09Źródło komentarza: Sprawa recept w chełmskiej przychodni. Rzecznik wszczyna postępowanieAutor komentarza: jamlenkaTreść komentarza: A konieczność wstawania o nieludzkiej porze i wystawania pod drzwiami przychodni, gdy jest się chorym, w chłodzie i mrozie, żeby się zarejestrować na dany dzień, nie narusza zbiorowych praw pacjenta? Czemu to jest wciąż przez wszystkich akceptowany standard w publicznych przychodniach?Data dodania komentarza: 23.01.2026, 20:02Źródło komentarza: Sprawa recept w chełmskiej przychodni. Rzecznik wszczyna postępowanieAutor komentarza: IwonaTreść komentarza: A gdzie był Pan Prezydent do tej pory?Data dodania komentarza: 17.01.2026, 21:26Źródło komentarza: Trzy dni interwencji, jeden cel: ratować zwierzęta. Kulisy naszej akcji w chełmskim schroniskuAutor komentarza: MariannaTreść komentarza: Bez szans na zebranie takiej kwoty.Data dodania komentarza: 16.01.2026, 07:11Źródło komentarza: Miłość w obliczu wyzwania: rodzice 3-letniego Szymka o walce z dystrofią Duchenne’aAutor komentarza: MikiTreść komentarza: Dość rzeczowo przedstawiona została sytuacja schroniska i psów, niemniej zabrakło jednego ważnego stwierdzenia. Panie zaznaczyły, iż w mediach rozgorzała dyskusja dotycząca schroniska, jednak nie wspomniały, że jednocześnie rozpętał się hejt wobec Prezydenta Chełma. Pojawia się więc pytanie, czy przedstawiciele Urzędu Miasta byli w sobotę na miejscu spontanicznie, czy też – po waszej dziennikarskiej interwencji – a może jednak w porozumieniu z Prezydentem. Nawet jeśli uczynili to bez wcześniejszej informacji, również należy to pochwalić, gdyż w sytuacjach kryzysowych i newralgicznych trzeba podejmować decyzje nie czekając na odgórne polecenia. Świadczy to bowiem o trosce urzędu o sprawy miasta. Kwestia zarządzania schroniskiem stanowi natomiast temat odrębny i należałoby również zapytać, jak wyglądało to w latach poprzednich, za wcześniejszych władz.Data dodania komentarza: 13.01.2026, 15:57Źródło komentarza: Trzy dni interwencji, jeden cel: ratować zwierzęta. Kulisy naszej akcji w chełmskim schronisku
Reklama
test