Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Już w sobotę Noc Muzeów - sprawdź, co się będzie działo w muzeach w regionie [PROGRAM]

Już w tę sobotę - Noc Muzeów w całej Polsce.
Już w sobotę Noc Muzeów - sprawdź, co się będzie działo w muzeach w regionie [PROGRAM]

Autor: muzeum w krasnymstawie

Darmowe zwiedzenie wystaw, ale także atrakcje przygotowane specjalnie na tę jedną noc - to proponują placówki także z naszego regionu.
Zaczynamy od Chełma. Muzeum Ziemi Chełmskiej proponuje przede wszystkim darmowe zwiedzanie wszystkich wystaw. A przecież muzeum ma kilka budynków, rozsianych po całym centrum - będzie zatem co zwiedzać, między godziną 18:00 a północą.
Specjalnie przygotowane z okazji Nocy Muzeów wydarzenia rozpoczną się o godzinie 18:00, wykładem na temat 'Ornitologii Sądowej'. Będzie także występ zespołu Anashim. Harmonogram - powinien się już wkrótce pojawić na stronie internetowej Muzeum Ziemi Chełmskiej.

W Krasnymstawie Noc Muzeów, o 19:00 rozpocznie koncert kwartetu dętego. Potem można będzie jeszcze posłuchać o mitach i faktach, dotyczących badań archeologicznych w obrębie ulic Mostowej, Czystej, Kościuszki i Zamkowej. W dalszej części, archeolog Konrad Grochecki opowie o niepozornej, srebrnej obrączce, znalezionej w Stężycy Nadwieprzańskiej, a która ma wiele wspólnego z rodem Habsburgów. Będzie też wykład o różnicach kulturowych. O 21:30, w krasnostawskim muzeum rozpocznie się koncert zespołu Rdza. Imprezie towarzyszyć będzie pokaz motocykli, wystawa fotograficzna i niespodzianka - w podziemiach muzeum.

Muzeum we Włodawie - oprócz nocnego zwiedzania - przygotowała wystawę fotografii, wykonanych przez Manachema Kipnisa - przedwojennego dziennikarza pochodzenia żydowskiego. Odbędzie się też koncert muzyki klezmerskiej - w wykonaniu zespołu Anashim, a na koniec - jeszcze potańcówka w stylu retro. Przygrywać będzie Maciejowa Kapela. Początek Nocy Muzeów we Włodawie - w sobotę, o godzinie 17:30.

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklamaopał kolejowa
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacja
Reklama
Reklama
Reklama
test