Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Wiadomości lokalne 07.11.2022 g. 9.30

Wiadomości lokalne 07.11.2022 g. 9.30
  • 37-letnia mieszkanka Chełma podejrzana jest o znęcanie się nad swoją 3-letnią córką. Sprawa wyszła na jaw w ubiegłym tygodniu, gdy posiniaczona i podrapana dziewczynka została przyprowadzona do przedszkola. Do jej miejsca zamieszkania skierowani zostali policjanci.
  • Mieszkaniec gminy Włodawa, zachęcony wizją zysku z inwestycji w kryptowaluty, dał się oszukać i  ma teraz duży kredyt do spłacenia.
  • Dziś o 10.00 przy tablicy pamiątkowej na budynku pod adresem Kopernika 1 uczestnicy kilkudniowych obchodów 80 rocznicy likwidacji getta w Chełmie upamiętnią kolejne wydarzenie. 1 grudnia 1939 roku Niemcy zgromadzili w centrum miasta około 2000 żydowskich mieszkańców: chłopców i mężczyzn. Poprowadzili ich w stronę Hrubieszowa i dalej, do Sokala. Większość tych osób nie przeżyła.
  • W ramach krasnostawskich obchodów Święta Niepodległości w miejscowym kinie Morskie Oko wyświetlony zostanie film 'Szaleńcy” w reżyserii Leonarda Buczkowskiego. Premierę miał w 1928 roku, ale został został zrekonstruowany cyfrowo. 
     

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklamabaner reklamowy Daniłosio
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EudżiTreść komentarza: Zapowiada się ciekawie, dobry pommysł na scenariuszData dodania komentarza: 3.12.2025, 19:40Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 311) - Film „Bugonia” w specjalnej projekcji DKF "Rewers"Autor komentarza: TomiWuTreść komentarza: BRAWA DLA ORGANIZATORÓW AKCJI!!! TYLKO CHEŁMIANKA!!!Data dodania komentarza: 27.11.2025, 20:44Źródło komentarza: Biało - Zielony Mikołaj znowu w akcjiAutor komentarza: Starszy PanTreść komentarza: Spółdzielczy Dom Handlowy "Kosmos" i kawiarnia. Dysponuję zdjęciem dowodzącym, że tak właśnie było. Kosmos przylgnął do kawiarni zwyczajowo, powodem był "mural" na jednej ze ścian. Jego autorem był chełmski nauczyciel, pan Lewczuk.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 14:20Źródło komentarza: Kroniki miasta. Jesień 1970 roku w Chełmie: SDH z akcją pomocową, Trubadurzy nie dojechali, kontynuacja budowy miejskiego szaletuAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Wspaniały koncert, byłam w Lublinie, polecam gorąco.Data dodania komentarza: 22.11.2025, 12:06Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 302) – "Pop Opera" w Chełmskim Domu KulturyAutor komentarza: DorciaTreść komentarza: Warto się wybrać w sobotni wieczór. Trochę opery, trochę musicalu, trochę rozrywki, wszystko lekko oprawione dialogami artystów. Wśród wokalistek nasza dziewczyna z Chełma - Angelika Gaj.Data dodania komentarza: 22.11.2025, 12:02Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 302) – "Pop Opera" w Chełmskim Domu Kultury
Reklama
test