Chełm: Temat płatnych parkingów powraca

  • 22.12.2021, 06:57 (aktualizacja 22.12.2021, 10:55)
  • oprac. MP
Chełm: Temat płatnych parkingów powraca
Prezydent Chełma Jakub Banaszek ponownie poruszył na swoim profilu na Facebooku temat wprowadzenie w mieście stref płatnego parkowania. Wcześniej kwestia ta pojawiła się trzy lata temu. - Głosy były podzielone, ale ok 60% osób było przeciwnych. Strefy nie wprowadziliśmy - przypomina Prezydent.

Temat stref płatnego parkowania powrócił z kilku powodów, które również wymienia włodarz miasta:

- Cały czas zgłaszają się do UM przedsiębiorcy, którzy wskazują, że parkingi w obrębie centrum są zastawiane autami, których właściciele parkują na całe dnie - np pracują w Lublinie i pozostawiają przy dworcu swoje samochody. Część mieszkańców wyraża podobne zdanie. Prezes Chełmskiego Parku Wodnego usilnie próbuje mnie namówić na wprowadzenie strefy, argumentując to stanowiskiem chełmskich kupców.

Jakub Banaszek dodaje również, że sam nie jest zwolennikiem płatnych parkingów, ale pod postem oddał głos mieszkańcom, aby poznać ich opinie. Zaznaczył ponadto, że w 2023 r. planowane jest powiększenie i zrewitalizowanie obecnych stref parkowania.

Jaka jest jego wizja płatnych parkingów, jeśli te miałyby powstać?

- Co najmniej pierwsza godzina powinna być dla mieszkańców Chełma bezpłatna. Osobiście uważam, że dwie są optymalne i pozwalają załatwić wszystkie sprawy. Uprawniałaby do tego Karta Chełmianina. Ewentualny dochód powinien być przekierowany do Spółki Park Wodny i Targowiska Miejskie (odciąży to budżet miasta w zakresie rekompensaty).

 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 23.12.2021, 22:14
A gdzie "Rower miejski"?
olo
olo 22.12.2021, 18:33
koło Gmachu też by się przydało - stawia te "przeprowdzki" zasłaniając przejście, albo sprowadzi szrota i na parkingu robi se autokomis. Symboliczne 1zł, żeby była rotacja na miejscach parkingowych jest OK
Stalin
Stalin 22.12.2021, 13:43
Dowalić po 100 zł za godzinę, niech suweren poczuje demokrację
Parias
Parias 22.12.2021, 12:16
Wolę zapłacić przysłowiowe 2 zł i zaparkować na 15-30 minut niż jeździć jak palant w kółko szukając miejsca do zaparkowania, które pozastawiane są przez samochody stojące cały dzień. Oczywiście mówię o miejscach w centrum czy przy urzędach.
Look
Look 22.12.2021, 11:38
Prosimy też o odholowywanie samochodów kierowców, którzy mają permanentnie gdzieś przepisy i tarasują wyjazdy innym, parkują na zakazach. Jednocześnie pieniądze pozyskane od nich przeznaczmy na parkingi i Straż Miejską egzekwującą solidnie prawo.
dżef bejzos
dżef bejzos 22.12.2021, 11:38
Karta Chełmianina to piękna idea. Szczególnie gdy miesiącami słuchaliśmy od mieszkańców okolicznych miejscowości, jak to miasto jest im do niczego niepotrzebne, że poszerzenie granic to skok bankruta na kasę etc. Mam wątpliwości, czy takie niepotrzebne, zważywszy na liczbę LCH-ów na ulicach i na to, jak trudno przejechać przez Chełm późnym popołudniem. Ale w porządku, niech teraz "bankrut" powie sprawdzam i skupi się na potrzebach własnych mieszkańców. 2 godziny to bardzo szczodrze. Można zrobić dowolne zakupy i załatwić sprawę w urzędzie. Liczę że do karty zostaną też włączone inne ulgi i preferencje. Nie jestem pewien, czy prawo na to pozwala, ale może w kwestii kolejności przyjmowania do miejskich szkół, przedszkoli? Ulg i zniżek za korzystanie z obiektów kultury, użyteczności publicznej, sportowych, basenów, aquaparku? Jest tyle możliwości!
FanZenka
FanZenka 28.12.2021, 13:05
Płatne parkingi - TAK, 2-3zł, Karta Chełmianina - TAK, poza tym dodatkowe pkt. za "meldunek" i płacenie podatków w mieście przy przyjęciu do miejskiego przedszkola lub żłobka.
chełmianin
chełmianin 22.12.2021, 16:15
I mądrze i politycznie jak mawiał klasyk. Ostatnio widziałem auto z rejestracją LCH pod Luxmed - em parkujące na chodniku obok ławeczki z dr. J, Młodowską. Jeśli miasto jest "bankrutem" to należy zadbać o finanse miasta. Tutaj Karta Chełmianina mogłaby wiele dobrych rozwiązań wprowadzić dla mieszkańców miasta. A osoby spoza miasta w końcu dostrzegłyby dobro ogółu społeczeństwa.

Pozostałe