Włodawa: Troje uchodźców uratowanych z bagna trafiło do szpitala

  • 29.09.2021, 09:05 (aktualizacja 29.09.2021, 09:22)
  • ---
Włodawa: Troje uchodźców uratowanych z bagna trafiło do szpitala
Dramatyczna akcja ratunkowa rozegrała się minionej nocy na bagnach w okolicy rzeki Tarasienka w gminie Włodawa. Po zgłoszeniu okolicznych mieszkańców, z pomocą ruszyli im policjanci, strażacy i mundurowi ze straży granicznej.

Mówi Dariusz Siennicki, rzecznik NOSG:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Sprawą tych i innych imigrantów zainteresowała się organizacja Humanity in Action, która zajmuje się m.in. szerzeniem świadomości o prawach człowieka i jego godnym traktowaniu. Jej przedstawiciele mówią, że do takich sytuacji dochodzi coraz częściej, a uchodźcy oczekują na pomoc głodni i wychłodzeni:

- Błagają nas o pomoc, a są bici przez białoruską straż graniczną, która nie pozwala im zawrócić - mówią. - A kiedy wchodzą do Polski, nasza straż graniczna odsyła ich z powrotem do lasu po białoruskiej stronie.

 

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hate
Hate 30.09.2021, 17:20
To nie są uchodźcy to migranci. Trochę rzetelności nie boli.
Antoni
Antoni 29.09.2021, 11:18
Co to za państwo , które mieni się demokratycznym tak traktuje ludzi powtarzam LUDZI. Jesteśmy jak nam wmawiają państwem katolickim a jak traktujemy LUDZI . Mam działkę nad Bugiem i jak bym zobaczył emigrantów to przede wszystkim bym im pomógł. Jestem katolikiem i nie wyobrażam sobie innego zachowania. To są LUDZIE i nie traktujcie ich jak zwierzęta.
hartum
hartum 29.09.2021, 12:46
Pod warunkiem, że weźmiesz ich notarialnie na utrzymanie i zamieszkają z Tobą, tak z 30 na początek. Katolik to człowiek odznaczający się cechą jaką jest roztropność, a tu widać, że jej brakuje. Obejrzyj na YT, a jak nie wierzysz to zatrudnij się w ośrodku dla azylantów jako wolontariusz na miesiąc i wyjedź do Iraku na rok. Potem pisz i nie ośmieszaj się Antoni z tą naiwnością.
Antoni
Antoni 29.09.2021, 18:03
Bez komentarza
też kalolik
też kalolik 29.09.2021, 12:40
A do którego kościoła katolickiego chodzisz i jak często? Chyba razem z byłym PM Grabczukiem. Ciekawe czy wiesz kiedy jest Wigilia o Wielkanocy nie wspomnę.
Antoni
Antoni 29.09.2021, 21:40
Wiem jakim jesteś katolikiem .W niedziele jesteś w kościele a po mszy zapominasz o człowieczeństwie. Możesz obrażać ale by obrazić to nie jesteś w stanie tego zrobić bo trzeba mieć zdolność honorową. A taki typ " człowieka" to po prostu pisowiec.
Antoni
Antoni 29.09.2021, 18:03
Bez komentarza.
Brefa
Brefa 30.09.2021, 12:34
Antoś powtarzasz się, nie nawołuj tylko jedź do Iraku. Twojej pitrzeby zbawiania wszystkich nie udźwigniemy, a zwłaszcza nasze matki i córki. Nie skazuj je na to, wytaw własny...

Pozostałe