Chełm: Koronawirus wśród uczniów - w szkołach trwają akcje informacyjne

  • 08.09.2021, 12:27
  • ---
Chełm: Koronawirus wśród uczniów - w szkołach trwają akcje informacyjne
Zaledwie tydzień po rozpoczęciu roku szkolnego na zdalne nauczanie przechodzi kilka szkół z województwa lubelskiego. Wszystko przez potwierdzone zakażenia koronawirusem.

Do 13 września nauka zdalna będzie odbywała się w trzech klasach XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Marii i Jerzego Kuncewiczów w Lublinie. Ognisko koronawirusa odkryto również w Przedszkolu nr 4 im. Kaprala Niedźwiedzia Wojtka w Zespole Przedszkoli nr 2 w Świdniku.

W Chełmie i powiecie chełmskim na razie jest spokojnie, ponieważ uczniowie uczą się stacjonarnie. Mówi Edyta Chudoba, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

A ci w większości są zaszczepieni. Szczepionkę przeciw covid-19 przyjęło ponad 90 procent pracowników szkoły. 

Jednak nad uczniami i nauczycielami wisi widmo czwartej fali koronawirusa, dlatego wychowawcy i dyrektorzy szkół zachęcają młodzież do szczepień. Ponownie Edyta Chudoba:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szkoła zorganizowała też spotkania z rodzicami. W placówce pojawiły się plakaty promujące szczepienia przeciw covid-19. Podobnie wygląda sytuacja w innych chełmskich szkołach.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe