Chełm: Miasto leczy kasztanowce

  • 28.04.2021, 12:34
  • oprac. MP
Chełm: Miasto leczy kasztanowce Facebook Miasto Chełm
Wczoraj Urząd Miasta Chełm rozpoczął pierwszy etap leczenia kasztanowców. Polega ono na ochronie drzew przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem, motylem, który jest inwazyjny i szkodliwy.

Mówi Damian Zieliński z chełmskiego ratusza:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Taśmy zostaną zdjęte dopiero na początku czerwca, zaś drugi etap leczenia kasztanowców zaplanowano na lipiec. Leczeniem zostanie objętych prawie 200 drzew z całego miasta. Walka ze szrotówkiem trwa w Chełmie już od kilkunastu lat.

Szrotówek kasztanowcowiaczek powoduje bardzo duże szkody. Negatywnie wpływa na wygląd samego drzewa, redukuje wagę nasion, a także pogarsza zdolność zdolność do fotosyntezy. Jego larwy hamują z kolei rozwój kasztanowców i niszczą liście, które pokrywają się brązowymi plamami, a ostatecznie usychają, zaś infekcja przenosi się na także na nowe liście.

Niestety, infekcja może się powtarzać, co przekłada się na to, że zimą osłabione drzewo przemarza.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe