Chełm: Kolejne ulice do remontu

  • 01.08.2020, 12:40 (aktualizacja 01.08.2020, 12:46)
  • Źródło: Facebook Miasto Chełm
Chełm: Kolejne ulice do remontu Facebook Miasto Chełm
Władze miasta Chełm podpisały umowy na przebudowę kolejnych ulic. Podczas ostatniej sesji radni zdecydowali również o zmianach w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej, które pozwolą na realizację ważnych dla chełmian inwestycji.

Podpisane umowy dotyczą przebudowy ul. Okszowskiej (1,2 km), ul. Jagiellońskiej (920 m), ul. Batorego (640 m) i ul. Sybiraków (280 m).

- Zakres prac obejmie przebudowę nawierzchni dróg i chodników, budowę nowego oznakowania, a wzdłuż ulicy Jagiellońskiej także ścieżki rowerowej. Najkorzystniejszy bilans ceny i pozostałych kryteriów dla tych zadań spełniły oferty złożone przez firmę BG Construction, która przebuduje ul. Okszowską za 1,594 mln zł, ul. Jagiellońską-Batorego za 1,873 mln zł, a ul. Sybiraków za 395 tys. zł. Aż 70 procent kosztów tych inwestycji pokryje dofinansowanie pozyskane przez miasto Chełm z Funduszu Dróg Samorządowych - informuje magistrat na swoim profilu na Facebooku.

Na realizacje tych inwestycji wykonawca ma czas do 30 października bieżącego roku.

Podczas ostatniej sesji radni pojęli również decyzję o zmianach, które umożliwią realizację części istotnych inwestycji.

-To zabezpieczenie wkładu własnego na cztery nowe drogowe zadania, rewitalizację Parku Międzyosiedlowego, remont krytej pływalni przy „Ósemce” oraz nagrody finansowe na konkursy architektoniczne Prezydenta Miasta. Rajcy zgodzili się też na dofinansowanie zakupu samochodu dla Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. W finansach miasta zabezpieczono ponad 2,6 miliona złotych na planowaną przebudowę ciągu ulic Piwna-Złota oraz pieniądze na trzy drogowe inwestycje, na które miasto zamierza pozyskać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych: 4,254 mln zł na przebudowę ul. Wiercieńskiego-Bazylany, 1,983 mln zł na przebudowę ul. Lubelskiej i 5,790 mln zł na przebudowę al. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Źródło: Facebook Miasto Chełm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 03.08.2020, 22:23
Powinno się pomyśleć o budowie ścieżki rowerowej w kierunku Włodawy. To by zwiększyło pisowi liczbę sympatyków.
Hrabia
Hrabia 03.08.2020, 17:50
Budowa ścieżki rowerowej za lasem borek w Chełmie . A remont ulicy Hrubieszowskiej za lasem borek która jest zniszczona ?
miki
miki 02.08.2020, 19:53
niech już się zacznie budowa obwodnicy, bo będzie konieczny ponowny remont rejowieckiej . Przez te objazdy już są koleiny na I AWP przy Lwowskiej.
Rycho
Rycho 02.08.2020, 18:27
A remont ulicy Mościckiego w Chełmie też do remontu się nadaje !

Pozostałe