Chełm: Ruszył przetarg na budowę CAG. Inwestycja warta jest ponad 39 mln zł

  • 27.05.2020, 08:33
  • DSO
Chełm: Ruszył przetarg na budowę CAG. Inwestycja warta jest ponad 39 mln zł
Chełmski ratusz ogłosił przetarg na budowę Centrum Aktywności Gospodarczej - inwestycji wartej prawie 40 milionów złotych. Zainteresowane udziałem w konkursie firmy mogą składać swoje oferty do 26 czerwca.

Przypominamy, że Centrum ma powstać przy ul. Ceramicznej.  Pomysł budowy w mieście Centrum Aktywności Gospodarczej powstał jeszcze w poprzedniej kadencji - z myślą o przedsiębiorcach. O budowie Centrum Aktywności Gospodarczej mówiło się od lat. Pierwotnie CAG miał powstać do końca 2019 roku, ale okazało się, że poprzednie władze miasta nie doszacowały inwestycji. Początkowo budowę centrum wyceniono na 22 miliony zł, a dofinansowania z RPO WL wynosiło około 15 mln zł. Okazało się, że na realizację budowy ChCAG potrzeba 39 milionów zł. We wrześniu ub.r. miasto otrzymało ponad 27 milionów zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, na utworzenie CAG.

ChCAG umożliwi prowadzenie działalności gospodarczej wszystkim podmiotom, w tym nowym, młodym przedsiębiorcom, przez co ma przyczynić się do rozwoju innowacyjnego i kreatywnego przemysłu. Nowe firmy zyskają dostęp do nowoczesnych obiektów magazynowo-produkcyjnych z częścią biurowo-socjalną i budynkiem ochrony przy ulicy Ceramicznej w Chełmie. Teren ma być kompleksowo zaopatrzony w niezbędne media, w tym teleinformatyczne, oraz układ komunikacyjny z drogami, placami manewrowymi, chodnikami, parkingami, oświetleniem i pasem zieleni. - informuje prezydent Jakub Banaszek

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi: 39 430 178,76 zł, a dofinansowanie opiewa na kwotę 27 265 865,50 zł, co stanowi 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 - Działanie 3.1 Tereny inwestycyjne.

Dzięki inwestycji, nowe firmy mają zyskać dostęp do nowoczesnych obiektów magazynowo-produkcyjnych z częścią biurowo-socjalną.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe