Chełm: OZE dla chełmian na liście rezerwowej

  • 30.04.2020, 09:50 (aktualizacja 30.04.2020, 10:26)
  • DSO
Chełm: OZE dla chełmian na liście rezerwowej
Niestety nie udało się pozyskać miastu pieniędzy na projekty związane z odnawialnymi źródłami energii. Wnioski Chełma znalazły się dopiero na liście rezerwowej.

Samorząd aplikował o dofinansowanie tzw. infrastruktury odnawialnych źródeł energii dla właścicieli prywatnych budynków mieszkalnych. Chodziło o instalacje kolektorów słonecznych, instalacje kotłów na biomasę (pellet) oraz instalacje fotowoltaiczne. Do obydwu projektów zakwalifikowano 574 osób - właścicieli prywatnych budynków mieszkalnych.

Wartość pierwszego z projektów opiewała na niewiele ponad 4 mln zł, z czego wnioskowane wsparcie miało wynosić prawie 2 mln 500 tys. zł. Drugi wniosek był na kwotę 4 mln 093 tys. 626 zł. W tym przypadku ratusz ubiegł się o wsparcie w wysokości 2 mln 408 tys. 220 zł.

Magistrat zapewnia,że dołoży starań by chełmianie skorzystali z dofinansowania. Wszystkie analizy i ekspertyzy są aktualne i mogą być ponownie wykorzystane w przypadku nowych projektów.  
 


 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe