Chełm: Prezydent prosi ministra o przywrócenie połączenia kolejowego na Ukrainę

  • 13.08.2019, 14:08
  • DSO
Chełm: Prezydent prosi ministra o przywrócenie połączenia kolejowego na Ukrainę
Prezydent Miasta Chełm, Jakub Banaszek, podjął interwencję w sprawie zawieszenia połączenia Chełm - Zdołbunów (miasto na zachodniej Ukrainie) - Chełm. W tym celu zwrócił się zarówno do spółki PKP Intercity, jak i Ministerstwa Infrastruktury.

Przedstawiciele spółki oraz Ministerstwa przekazali informację, iż operatorem pociągu relacji Chełm - Zdołbunów były Koleje Ukraińskie, a decyzja o likwidacji połączenia została podjęta jednostronnie przez stronę ukraińską.   

W piśmie, które do Prezydenta Miasta Chełm skierowało Ministerstwo Infrastruktury poinformowano, iż resort nie popiera tej decyzji, ponieważ skutkuje ona pogorszeniem oferty przewozowej pomiędzy Polską a Ukrainą, która została wynegocjowana na międzynarodowych konferencjach rozkładowych. Ministerstwo informuje również, że prowadzi ze stroną ukraińską rozmowy ws. przywrócenia połączenia na odcinku Chełm - Zdołbunów.   

W sprawę zaangażował się również osobiście minister infrastruktury, Pan Andrzej Adamczyk, który wystąpił do ministra infrastruktury Ukrainy, Wołodymyra Omelana, o podjęcie działań w celu przywrócenia połączenia na linii Chełm-Zdołbunów i tym samym poprawy podróżowania między Polską a Ukrainą przez Dorohusk.

O likwidacji połączenia do Zdołbunowa przez Kowel pisaliśmy w czerwcu:

Chełm: Pociągi relacji Chełm-Kowel to już przeszłość

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe