Chełm: Biblioteka zdobyła fundusze na Park Czytelnika

  • 11.07.2019, 11:39
  • DSO
Chełm: Biblioteka zdobyła fundusze na Park Czytelnika
Już niedługo przed budynkiem głównym Chełmskiej Biblioteki Publicznej pojawią się elementy architektoniczne radykalnie zmieniające otoczenie budynku głównego biblioteki.

Chełmska Biblioteka Publiczne o fundusze na Park Czytelnika ubiegała się już od kilku lat. Jak dotąd - nieskutecznie. W tym roku udało się uzyskać 250 tyś zł m.in. rządowego wsparcia, co pozwoli w całości sfinansować projekt.

Przed budynkiem Filii Głownej ChBP na ul. Partyzantów pojaiwą się wygodne ławki, estetyczne siedziska na murkach, nowy parking rowerowy i ekonomiczne parkowe lampy solarne, które wieczorem rozświetlą teren biblioteki. Obok drzwi wejściowych pojawi się wysoki maszt, na którym dumnie powiewać będzie proporzec Chełmskiej Biblioteki Publicznej, a dopełnieniem całości stanie się elektroniczny ekran zewnętrzny pełniący funkcję infokiosku, promującego różne wydarzenia kulturalne organizowane przez ChBP i miasto Chełm.

Mówi Anna Małysz z Chełmskiej Biblioteki Publicznej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To wszystko jest możliwe dzięki środkom finansowym uzyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji LOTTO w ramach projektu pn. Park Czytelnika.

Biblioteka kompletuje dokumentację techniczną i w najbliższym czasie  ogłosi przetargi projektowo-wykonawcze.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe