Chełm: Prawie 3 tysiące wniosków o 500+ na pierwsze dziecko

  • 10.07.2019, 11:19 (aktualizacja 10.07.2019, 11:30)
  • MF
Chełm: Prawie 3 tysiące wniosków o 500+ na pierwsze dziecko nbp
2900 wniosków, o przyznanie świadczenia 500 Plus, wpłynęło od 1 lipca do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie.

To sporo, biorąc pod uwagę, że przyjmowanie dokumentów ruszyło 1 lipca. I dużo więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - powiedzieli nam pracownicy MOPR-u, którzy zajmują się rozpatrywaniem wniosków. Na razie podania można składać tylko drogą elektroniczną. 

Mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie - Katarzyna Sokołowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Złożenie wniosku w okresie lipiec-wrzesień gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Po tym terminie świadczenie będzie przyznawane i wypłacane z wyrównaniem od miesiąca złożenia wniosku. Przypominamy, że od 1 lipca na rządowe wsparcie mogą liczyć wszystkie dzieci do 18 roku życia - niezależnie od sytuacji materialnej rodziny, w której się wychowują. Od sierpnia wnioskować o 500 Plus można będzie też osobiście.

 

MF

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe