Poniedziałek, 16.09.2019

Chełm: Sanepid sprawdzi czystość kąpielisk

  • 05.06.2019, 12:21
  • DSO
Chełm: Sanepid sprawdzi czystość kąpielisk
15 czerwca rusza sezon kąpielowy na chełmskich Gliniankach. Dlatego już po weekendzie, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej skontrolują kąpielisko.

Inspektorzy sprawdzą czy tamtejsza woda nadaje się do pływania. Zostanie przebadana pod kątem występowania m.in. bakterii coli, zakwitu sinic, lub obecność innych zanieczyszczeń, takich jak: materiały smoliste, tworzywa sztuczne, guma oraz inne odpady. Wyniki poznamy pod koniec przyszłego tygodnia.

Jak powiedziała nam Elżbieta Kuryk, szefowa chełmskiego sanepidu, sukcesywnie kontrolowane będą też inne kąpieliska w naszym regionie. Wszystkie akweny z terenu powiatu chełmskiego powinny być dostępne dla plażowiczów, najpóźniej 1 lipca. 

Sprawdź czystość kąpieliska online

Osoby planujące wypoczynek nad wodą mogą sprawdzić za pośrednictwem internetu czystość wody w polskich kąpieliskach morskich i śródlądowych. Ruszył specjalny wakacyjny serwis GIS.

Serwis prowadzony przez Główny Inspektorat Sanitarny zawiera informacje o wszystkich kąpieliskach wyznaczonych uchwałami rad gmin. Aktualizacja serwisu odbywa się na bieżąco. Powstaje on na podstawie danych z wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Na stronie www.sk.gis.gov.pl znaleźć można, oprócz danych na temat czystości wody, także wiele innych przydatnych informacji dotyczących m.in. infrastruktury.

Na stronie zamieszczona jest mapa z zaznaczonymi kąpieliskami oraz ich wyszukiwarka. Po wybraniu konkretnej lokalizacji wyświetla się komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego dla danego kąpieliska. 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe