Zalety mieszkania w otoczeniu zieleni. Zainwestuj w zdrowie, mądrze wybierając dom

  • 08.05.2019, 12:47
  • artykuł partnera
Zalety mieszkania w otoczeniu zieleni. Zainwestuj w zdrowie, mądrze wybierając dom
Jak pokazują statystyki, Polacy coraz chętniej uciekają za miasto lub na jego obrzeża, rozpoczynając życie z dala od zgiełku, spalin i smogu. Niebezpieczne czynniki zanieczyszczające powietrze mają duży wpływ na nasze zdrowie, więc ograniczenie dostępu do nich to rozsądna decyzja. Czy rzeczywiście warto postawić na zieleń, rezygnując z mieszkania w centrum dużej miejscowości? Spróbujemy się nad tym zastanowić, rozważając najważniejsze za i przeciw.

Dom w zielonej dzielnicy a mieszkanie w ścisłym centrum

Nie bez powodu tak wiele osób decyduje się zrezygnować z życia w centrum na rzecz przeprowadzki na obrzeża albo jeszcze dalej, na wieś. Tam egzystencja biegnie w wolniejszym tempie, panuje cisza, powietrze jest czystsze... Są to bardzo istotne czynniki, gdyż obecnie w poszukiwaniu spokoju można bezskutecznie przemierzyć wiele szlaków. Na szczęście nie trzeba szukać daleko, na wioskach, oddalonych od dużych miast o setki kilometrów. Wystarczy zapoznać się z ofertami deweloperów, oferujących mieszkania i domy na sprzedaż w mniejszych miastach, na zielonych osiedlach. W otoczeniu drzew, krzewów czy barwnych kwiatów życie nie tylko toczy się przyjemniej, ale też jest zdrowsze. Widok z okna na roślinność niweluje stres i nastraja pozytywnie, w przeciwieństwie do głośnych samochodów albo przedsiębiorstw, generujących hałas oraz szkodliwe substancje. O ile mieszkanie w centrum ma swoje plusy (m. in. brak problemów z komunikacją, dostęp do wielu atrakcji, większą anonimowość), przeprowadzka na obrzeża miasta pozostawia je daleko w tyle.

Żyj w zgodzie ze środowiskiem – postaw na energooszczędność

Mimo, że żyjemy w XXI wieku, uwielbiamy naturę, spacery po parku, przebywanie na świeżym powietrzu. A gdyby tak rzucić wszystko i przeprowadzić się do... lasu? Albo chociażby w jego okolice? Czy taka zmiana nie byłaby korzystna dla zdrowia, a przy okazji dla budżetu rodzinnego (o tak, mieszkania z dala od centrum są znacznie tańsze w utrzymaniu)? Jak się okazuje, znalezienie tak zlokalizowanej nieruchomości wcale nie jest dużym problemem. W zasięgu naszych rąk są m.in. domy na sprzedaż w Mikołowie, położone tuż przy kompleksie leśnym. Jednocześnie dojazd do leżących niedaleko Katowic zajmuje zaledwie 15 minut! Można więc mieszkać w otoczeniu zieleni, a przy tym mieć wszędzie blisko. Za tego rodzaju połączenie dobrego z pożytecznym odwdzięczy się nasz organizm, który szybko odczuje zmianę na lepsze. W trosce o doskonałe samopoczucie oraz zdrowie swoje i swoich bliskich, warto więc szukać domu, sąsiadującego z zielenią.

artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe