Niedziela, 25.08.2019

S12: Umowa na koncepcję programową jeszcze w lutym

  • 06.02.2019, 09:49
  • DSO
S12: Umowa na koncepcję programową jeszcze w lutym
Oferty złożone przez firmę TPF okazały się najkorzystniejsze w przetargu na opracowanie koncepcji programowej dla dwóch części przyszłej drogi ekspresowej S12 pomiędzy Piaskami a granicą z Ukrainą w Dorohusku. Jeśli nie będzie odwołań to umowa będzie podpisana jeszcze w lutym br.

Być może jeszcze w lutym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisze umowę z firmą, która opracuje koncepcję programową dla dwóch części drogi ekspresowej S12 - pomiędzy Piaskami a granicą z Ukrainą w Dorohusku. Do przetargu stanęło w sumie 11 firm.

"Łączny koszt opracowania dokumentacji to blisko 9,7 mln zł. Jeśli nie wpłyną odwołania od wyboru, to umowę podpiszemy jeszcze w lutym" - poinformował we wtorek w komunikacie prasowym rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA Krzysztof Nalewajko. 

Opracowanie koncepcji programowej podzielono na dwie części. Część pierwsza obejmuje dwa odcinki - od końca obwodnicy Piask do węzła Dorohucza o długości ok. 12,9 km) oraz pomiędzy węzłami Dorohucza i Chełm Zachód - ok. 21,7 km. Część druga dotyczy odcinka od węzła Chełm Wschód do Dorohuska o długości ok. 23 km. 

Firma TPF opracowanie dokumentacji dla części pierwszej wyceniła na ponad 5,5 mln zł, a dla części drugiej - na ponad 4,1 mln zł

Koncepcja programowa

Zadaniem wykonawców koncepcji programowej będzie: wykonanie analizy i prognoz ruchu, opracowań geodezyjnych i kartograficznych dla celów projektowania dróg, a także opracowań geologiczno-inżynierskich, hydrogeologicznych, geotechnicznych i hydrologiczno-hydraulicznych.

Wykonawcy będą mieć na to 23 miesiące od podpisania umowy, a wyniki ich pracy posłużą do opracowania dokumentacji przetargowej na wyłonienie wykonawcy inwestycji w trybie "projektuj i buduj". Jak zaznaczył Nalewajko, wykonawca może współpracować z GDDKiA przy tym przetargu. 

Przebieg drogi ekspresowej

Początek planowanej drogi ekspresowej S12 zlokalizowany jest na końcu dwujezdniowego odcinka obwodnicy Piask za węzłem Chełm, natomiast koniec przy bramkach przejścia granicznego w Dorohusku od strony polskiej. Droga ma mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, z rezerwą pod trzeci pas. Z opracowania wyłączona jest obwodnica Chełma, która traktowana jest jako odrębne zadanie.

Przebieg drogi ekspresowej S12 Piaski – Dorohusk ustalony został decyzją środowiskową i nie podlega zmianie. Mogą pojawić się nowe rozwiązania dotyczące obsługi ruchu lokalnego. Przewidziana jest budowa siedmiu węzłów: Dorohucza, Siedliszcze, Chełm Zachód, Chełm Północ, Chełm Okszów, Chełm Wschód i Dorohusk, a także ośmiu miejsc obsługi podróżnych

Obwodnica Chełma

Osobne postępowanie toczy się dla odcinka S12 stanowiącego obwodnicę Chełma. Umowa na opracowanie koncepcji programowej obwodnicy podpisana została w sierpniu ub. roku z firmą Mosty Katowice, która wygrała przetarg. Wartość umowy to 3,1 mln zł. 

Obwodnica Chełma ma mieć długość 17 km i omijać miasto po północnej stronie. Jej przebieg jest już ustalony decyzją środowiskową. Koncepcja programowa posłuży następnie do opracowania dokumentacji przetargowej na wyłonienie wykonawcy inwestycji w trybie "projektuj i buduj". Według planów wykonawca ma być wyłoniony w 2021 r., a obwodnica może być gotowa w 2024 r.

 

 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec76
Mieszkaniec76 07.02.2019, 13:29
No to super!!! Tylko czekać na budowę...

Pozostałe