Niedziela, 25.08.2019

Chełm: Ratusz chce zwolnić ok. 50 urzędników

  • 01.02.2019, 14:29 (aktualizacja 01.02.2019, 18:48)
  • DSO
Chełm: Ratusz chce zwolnić ok. 50 urzędników
Szykują się duże zmiany w chełmskim ratuszu. Władze miasta chcą zmniejszyć liczbę urzędników z 300 do - docelowo ok. 250 osób. Wzorują się Urzędzie Miasta Zamość, gdzie pracuje 200 urzędników.

W tym tygodniu z pracą pożegnało się już 15 osób, z czego 4 - pracowały jako pomoc administracyjna. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówił Artur Juszczak, wiceprezydent Chełma. 

Jak wyjaśnił redukcja etatów w ratuszu jest konieczna - chodzi o oszczędności. 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (98)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chelmianin
Chelmianin 17.04.2019, 11:47
Bravoo,wywalic znajomkow bylej Prezydent.niekompetentne osoby,ktore opłacane byly naszym kosztem.
Zumba
Zumba 11.02.2019, 17:39
Tylko słyszę, że nowy prezydent szuka WSZĘDZIE oszczędności. Dość sporo przez kilka miesięcy widać zaoszczędził,skoro stać miasto na zakup nowego, urzędowego samochodu za ok 100 tys.
Zmiana
Zmiana 12.02.2019, 03:58
Najpierw remonty gabinetów,, roszady kadrowe na dużą skalę, teraz zakup nowego samochodu służbowego, a w kwestii inwestycji: albo się nie da, albo miasta na to nue stać, albo zrobi się rewitalizacjęl za ponad 4 mln placu, który aż tak bardzo tego nie wymaga. Zaczyna to przypominać prezydenturę Grabczuka, która trwała tylko jedną kadencję,....
miki
miki 12.02.2019, 07:49
in your dreams :D
Dobra zmiana
Dobra zmiana 06.02.2019, 21:08
Zasłyszane dziś w autobusie CLA: "Chełm to takie dziwne miasto-w prezydenta bawi się młody chłopak, a miastem faktycznie rządzi małżeństwo J."
wiki
wiki 07.02.2019, 08:09
No skoro to "zasłyszane w autobusie CLA' - to musi być prawda...Serio, ludzie ogarnijcie się bo jakiś szał was opętał. Dajcie chłopakowi działać. Tylko cudotwórca ogarnałby w 3 miesiące bajzel pozostawiony przez poprzednią ekipę. Mamy demokrację i skoro większość wybrała tego prezydenta to reszta musi się z tym pogodzić.
LC24PL
LC24PL 07.02.2019, 09:08
Jaka większość???? z połowy wyborców która poszła do urn tylko połowa głosowała na niego co nam daje jedynie 1/4 głosów wszystkich uprawnionych do głosowania.
On działa??? Na facebooku to na pewno...
wiki
wiki 07.02.2019, 20:52
I wieczny ból d**y o frekwencję na wyborach.....
Najlepiej tylko narzekać, cokolwiek by sie nie zdarzylo to bedzie źle. Skoro chcesz zmian to pierwszą rzeczą jaką możesz zrobić jest uczestnictwo w wyborach - ale tyłek za ciężki żeby go z kanapy podnieść.
A to, że pan prezydent jest aktywny także na facebook'u jest tylko i wylacznie na plus. Ludzie lubią wiedzieć o poczynaniach wladzy, którą wybrali.
Więc zrób coś dla chełmian i przestań wypłakiwać żale po internetach. Uważasz, że mozna coś zmienic w mieście - poinformuj o tym prezydenta. Z pewnością weźmie pod uwagę ciekawe pomysły.
LC24PL
LC24PL 08.02.2019, 09:21
Jakoś aktywnie zapomniał na faceboku poinformować że wycofuje się z przedwyborczych obietnic jednak i będą zwolnienia masowe pracowników w UM, bo o tym w artykule chyba mowa...
Dla mnie człowiek bez kręgosłupa moralnego i tyle.
Autorytetu nie zdobywa się stanowiskiem tylko czynami...a z tym Pan prezydent ma kłopot.
Olo
Olo 07.02.2019, 15:08
Działa w Warszawie, przecież jego więcej nie ma w Chełmie niż jest.
Lutek
Lutek 08.02.2019, 00:14
raczej nalezaloby pogratulowac ze stara sie zadbac o miasto rowniez poprzez centralne urzedy-,a z drugiej strony jak zycie dowodzi wielu np. siedzi na antypodach i pracuje poprzez neta i calkiem sobie dobrze radza, tak wiec twoje zale chybione.Ale jak chcesz to sprobuj siedzac w Chelmie pozyskac dotacje i srodki na rozwoj miasta? potrafisz? czy umiesz tylko byc malkontenrem?
nie mam pytań
nie mam pytań 06.02.2019, 16:19
~Prezydent zaraz po wygranej udzielił w radiu bon ton wywiadu.Powiedział wtedy , że jeżeli po sprawdzeniu okaże się ,że ktoś wykonuje dobrze swoje obowiązki , nie będzie zwolniony.Pani dyrektor wydziału komunikacji miała być zwolniona , czyli żle wykonywała swoje obowiązki, nagle po przejściu do pis dostała awans.Tak wygląda sprawdzanie kompetencji w UM.
Kasia
Kasia 06.02.2019, 16:48
Szczera prawda
longin
longin 06.02.2019, 08:22
A dlaczego nikt nie wspomni o zadłużeniu miasta i spółek
przez poprzednią ekipę.
Joguś
Joguś 07.02.2019, 20:55
Bo większość komentujących to betonowy elektorat i byli współpracownicy pani Fisz...
Jola
Jola 06.02.2019, 09:46
W spółkach też sami swoi, wysyp kierowników, ale nowa władza robi dokładnie to samo-upycha swoich. Chełm jest małym miastem, dużo osób doskonale wie, kto z kim jest powiązany lub spokrewniony, niektóre osoby nawet nie ukrywają, co im obiecano. To, co dzieje się z nagłą zmianą poglądów, opcji politycznych jest śmieszne i żenujące- wątpię, aby tym osobom w przyszłości zaufano-trzeba mieć kręgosłup moralny. A tak na marginesie-może pora przestać się opluwać, tylko zintegrować siły, doświadczenie ponad podziałami politycznym i wspólnie zrobić coś dla tego miasta, a nie tracić czas na udowadnianie kto jest lepszy.
Zniesmaczona
Zniesmaczona 06.02.2019, 17:51
Jestem za ale nie należy biadolić tylko zebrać się w kupę i zebrać podpisy nie wiem ile i zrobić referendum za odwołaniem tego młodego prezydenta i jego zastępców przy okazji. Trzeba działać i to szybko póki nie zwolni wszystkich pracowników urzędników . Bo z czegoś trzeba żyć.
Adam
Adam 07.02.2019, 20:58
Zmień lekarstwa bo wyraźnie ci nie służą :D
Pawelek
Pawelek 06.02.2019, 09:31
Bo to nie ten artykuł :-)
odgrzewaj tego kotleta gdzie indziej longin
ABC
ABC 06.02.2019, 07:23
Zwalniają w urzędzie- czy pamiętają o emerytach policyjnych, którzy chyba mają z czego żyć, dać miejsca pracy młodym i bezrobotnym, choć urząd niestety, ale zabija ambicje tych ludzi.
Znająca temat
Znająca temat 06.02.2019, 18:52
Dokładnie co z emerytami Panie prezydencie mają emerytury i to nie najmniejsze chyba to kilka miejsc dla mlodych glosujących na PANA znalazło by pracę
Zniesmaczony
Zniesmaczony 06.02.2019, 06:43
A ja poniekąd z innej beczki -
Największym przegranym ubiegłorocznych wyborów w Chełmie jest PSL, J. Górny i ich wyborcy. To oni wszyscy zostali najbardziej wystawieni do wiatru. W radzie miasta nie mają swoich przedstawicieli, na plecach PSL i J. Górnego rozpoczęli swoje kariery m.in. obecny prezes TBS, dyrektor i zastępca departamentu obywatelskiegi, no i I zastępca prezydenta i dla stołków i pieniędzy szybko zmienili barwy partyjne, ciekawe na jak długo.
Manio
Manio 08.02.2019, 00:03
Do wyborow
a jak
a jak 06.02.2019, 17:55
No właśnie czy pani dyrektor departamentu obywatelskiego Monika Z-T.podziękowała już P.Górnemu za karierę dotychczasową , mieszkanie w TBS , funkcję przewodniczącej Rady Osiedla Zachód , możliwość kandydowania do Rady Miasta? A tak , podziękowała.Rzuciła legitymacją. Bravo P.Moniko , kto jeszcze jest taki lojalny.Jak dobrze ,że nie weszła do RM , mamy jednak mądrych wyborców.
demonzydowatyk
demonzydowatyk 05.02.2019, 22:55
co tu jest grane ? glosujesz ,czyli stawiasz kciuk np. do gory i nagle z 5 osob aprobujacych czyjas wypowiedz robi sie w przeciagu niecalej sekundy 7 badz 8 ,z tego co wiem ,po liczbie 5 jest liczba 6
Martell
Martell 05.02.2019, 20:29
Ja się jutro też zwalniam z Urzędu :-) ...
Może medal dostanę jakiś...za kreatywność.
no tak
no tak 05.02.2019, 21:06
ale dlaczego... , mądrych to akurat tam potrzeba :)
DK
DK 05.02.2019, 18:11
Jestem pracownikiem urzędu, nie dostałam wypowiedzenia, bo zgodnie z kodeksem pracy jestem w okresie ochronnym przed emeryturą, ale dostała je moja koleżanka z pokoju obok, osoba pracowita, kompetentna, niezaangażowana w żadną politykę. W urzędzie pracująca przeszło 15 lat, w postępowaniu konkursowym zajęła drugie miejsce i rozpoczęła pracę, bo osoba wybrana jako pierwsza sama zrezygnowała, jak dowiedziała się jaką wysokość wynagrodzenia jej zaproponowano. I naprawdę szlag mnie trafia na tą sytuację. W urzędzie faktycznie jest fatalna atmosfera pracy, brak jakiekolwiek motywacji, ludzie patrzą na siebie podejrzliwie, albo z pretensjami dlaczego oni dostali wypowiedzenia, a nie inni. To niczemu i nikomu nie sprzyja,ludzie czują sie oszukani, bo nie zwolniono ich po rzeczywistej ocenie ich pracy, kwalifikacji czy umiejętności, nie przeprowadzono żadnego audytu zatrudnienia, nie tylko przez firmę zewnętrzną, ale nawet przez audytora zatrudnionego w urzędzie.
Agata Ch.
Agata Ch. 05.02.2019, 18:55
no i to jest cholernie wk...ce , młoda du...pa karierowiczka nie z Chełma wywindowana na plecach pslu a teraz przytulia się do Juszczaka i awans na dyrektora departamentu , nie ona jedna zresztą ,Nóż się w kieszeni otwiera , Pani Monika wszystkie lustra z domu sprzedaje i zapas wazeliny robi.Wstyd.
obserwator
obserwator 06.02.2019, 17:39
Sprzedaje - bo jak tu spojrzeć w lustro
ABS
ABS 05.02.2019, 19:19
Jej zastępczyni też nie lepsza, do pracy do urzędu trafiła przecież dzięki PSL , a teraz zmiana barw.
tfu -
tfu - 05.02.2019, 19:36
no a jak , leze , gdzie dajo- święte krowy.
Interesantka
Interesantka 05.02.2019, 15:53
Miałam dziś okazję być w urzędzie miasta, celem załatwienia pewnej sprawy, atmosfera jak na stypie, pracownicy znerwicowani, bo nie wiedzą kto następny wyleci, czego nie ukrywają. Motywacji do pracy żadnej , zostałam załatwiona dłużej niż zwykle, a często podobne sprawy załatwiam, nikt nie robi więcej niż to konieczne. Brawo, szkoda, ze wymiana kadr przekłada sie na jakość i atmosferę obsługi interesantow.
Lucjan
Lucjan 05.02.2019, 23:35
jaka wymiana kadr? od kiedy zwolnienia to wymiana kadr" a powiedz po kiego grzyba byl nadmiar w zatrudnianiu a brak sensownej gospodarki kadrami? jakie wzgeldy decydowaly `? merytoryczne ? fachowe ? czy znajomosciowe?
Jolka
Jolka 06.02.2019, 10:20
No raczej wymiana, skoro jednych się zwalnia, a z takiego MOPRu przenosi do urzędu
Olo.
Olo. 05.02.2019, 15:57
To przykre, ale z drugiej strony trudno się dziwić ludziom, którzy już dostali wypowiedzenia, albo czekają na nie. Z czego mają sie cieszyć.
Grzech
Grzech 05.02.2019, 16:06
tym bardziej jeśli dotychczas się wykazywali i dostali wypowiedzenie a nieprzykładające się do pracy lizod...y I v-ce awansują.
Anty
Anty 05.02.2019, 17:52
Albo mające mężów radnych......
zachód osiedle
zachód osiedle 05.02.2019, 19:04
no masz , to i tak? I id tu człowieku na wybory ,a oni aby do siebie i tak mam już moralniaka , bo wszyscy ,na których głosowałem są już w innym obozie. I tak robią z gęby cholewę a moje głosy przepadły.
Prawda w oczy kole
Prawda w oczy kole 05.02.2019, 14:55
Sprzedawczyki z Psl do Pis ciekawe jak patrzą sobie w twarz tak sie sprzedać, wzór I wice prezydent pożal sie Boże wystarczy oglądnąć ostatnią sesję jak czyta pisma patrząc spod okularów, nie wspomnę o luzackim wyglądzie i braku pianki do golenia.
Małgorzata
Małgorzata 05.02.2019, 15:44
dokładnie , zawdzięczają wszystko PSL a kiedy karta się odwróciła , hop do PIS.Co dla nich znaczy lojalność , odpowiedzialność-nic.Wydmuszki
Ten ta
Ten ta 05.02.2019, 13:28
Tragedia jak łatwo ludzie sie sprzedają za stołki jacy się robią ważni napuszeni czlowieczeństwo powoli przepada. Ale trzeba pamietać ten co dołki kopie sam w nie wpada a pan prezydent obiecał zadnych zwolnień kłamca kłamca
bez polityki
bez polityki 05.02.2019, 14:46
to prawda , ciekawe co będzie po kolejnych wyborach jeśli władza się zmieni .Znowu się sprzedadzą?Chyba to nie przejdzie.
patriota chełmski
patriota chełmski 05.02.2019, 08:59
A ja słyszałem jak w radiu mówili że zostanie zwolnione 100 osób a nie 50 i wiem że zostanie napewno zwolnione około 100 osób. Więc nie rozumiem skąd nagła zmiana na 50. Kolejne 100 osób bezrobotnych i rodzin bez środków do życia i z kredytami do spłaty. Walka z bezrobociem jak widać rozpoczęta...
jasiek
jasiek 04.02.2019, 14:04
Ludzie czy Wam rozumy odjęło? Każdy z nas kiedyś w życiu stracił pracę ale czy to powód do obrzucania się tak obelżywymi epitetami? Gdzie Wasze człowieczeństwo? Skoro zwalniani urzędnicy są tak kompetentni jak próbujecie ich tu przedstawiać, to z pewnością znajdą sobie lepszą pracę niżu boku złego prezydenta. Jak można używać tak obrzydliwego języka? To nie przystoi wykształconemu człowiekowi, żeby nie wiem co się działo.
emeryt
emeryt 04.02.2019, 17:22
Znajdą zapewne ale to nie jest prywatna firma I v-ce ,obrzydliwe jest to ,że szantażuje pracowników Urzędu Miasta prowadząc własne rozgrywki .Jak to mówią ;"nosił wilk razy kilka..."
Olo
Olo 04.02.2019, 11:55
Dokładnie nie patrzy się na umiejętności czlowieka, jego zaangażowanie w pracy tylko na legitymację partyjną, niestety pan Prezydent zatrudnia miernoty ale z pis, mam nadzieje ze zwolnieni znajdą lepszą pracę bo to jak nie patrzeć 50 rodzin .A zachowanie I zastępcy jest żenujące .
Łubudubu
Łubudubu 03.02.2019, 17:24
Straszne rzeczy się dzieją, chyba Ci zwalniani tu piszą, co począć. Zwalniać, zwalniać i jeszcze raz zwalniać i odchudzić przerośniętą adminstrację!
Stop karierowiczom
Stop karierowiczom 04.02.2019, 21:48
Człowieku , to są przetasowania , na 1.zwolnionego jest 2. z pisu , Niektórzy się przefarbowali (Pani dyrektor wydziału komunikacji , jej zastępczyni) i awansowali .Teraz dopiero będzie przerośnięta.
Gość
Gość 06.02.2019, 21:01
Przerośnięta ona już jest i pomyśleć, jak to w kampanii wyborczej chwaliła ideały PSL, szybko jej się odmieniło, ale czego się nie robi dla kasy
kaczor
kaczor 03.02.2019, 23:05
Kolega też z PiSu...pozdrawiam
Łubudubu
Łubudubu 04.02.2019, 08:45
Kurcze nie :) Lecz jak patrzę na stan miasta to jest dramat nie tylko drogowy.
Kaczyński
Kaczyński 03.02.2019, 22:53
I zatrudniać Pis....ów...
Stan utrzymać się musi ale 50 osób z Pissu ulotki roznosiło..i coś trzeba z nimi zrobić..
Br
Br 04.02.2019, 22:50
Ono do spółek miejskich ....
Wanda
Wanda 03.02.2019, 18:43
Tylko dopóki ci zwalniani nie znajdą nowej pracy i nie zaczną zarabiać to my wszyscy będziemy ich i tak dalej utrzymywać, płacąc zasiłki,chorobowe i inne socjale z naszych podatków, błędne koło ....
Dotychczasowi dyrektorzy, odchodzący na emeryturę wezmą trzymiesięczną odprawę bez świadczenia pracy za okres wypowiedzenia, potem 9 miesięczną odprawę emerytalną, ekwiwalent za urlop, 13-stkę, czyli roczne dyrektorskie pobory za nic, może jeszcze nagrodę jubileuszową np za 40 lat pracy, to olbrzymie kwoty.
Łubudubu
Łubudubu 03.02.2019, 19:30
A ich pensja to skąd się bierze? Przecież my podatnicy im płacimy z podatków. Zwalniać i oszczędzać :)
Wanda
Wanda 03.02.2019, 19:43
Właśnie to przecież napisałam, że i tak przez jakiś jeszcze czas w dalszym ciągu będziemy zwalnianych utrzymywać z naszych podatków czyli błędne koło
Rafał
Rafał 03.02.2019, 19:47
Jednocześnie zwalniać i oszczędzać się nie da, te oszczędności będzie widać dopiero za jakiś rok, pod warunkiem, że w miejsce zwalnianych nie pojawią się nowi...swoi.
Ryszard W.
Ryszard W. 03.02.2019, 15:00
Ktoś kto nawet nie stara się dotrzymać obietnic wyborczych już na wstępie kadencji, pokazuje swoją wiarygodność i uczciwość. Gratulacje
Igor
Igor 03.02.2019, 10:35
Panie Jakubie-niestety, ale dał się Pan zmanipulować swoim zastępcom i osobom zmieniającym poglądy polityczne w celu osobistych korzyści, które za Pana plecami robią swoje układanki. W mieście, aż huczy od plotek, komu trzeba sprzyjać.Zaczynam żałować oddanego głosu w wyborach, bo to nie Pan rządzi.
Waldek
Waldek 03.02.2019, 11:02
To było do przewidzenia, a stalo się pewne po ogloszeniu nazwiska pierwszego zastępcy
Ida