Środa, 20.02.2019

CKE: maturę w lubelskim zdało 85% uczniów

  • 13.09.2018, 12:46
  • DSO
CKE: maturę w lubelskim zdało 85% uczniów
86% tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych zdało egzamin maturalny - podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, uwzględniając wyniki egzaminów z sesji majowej, dodatkowej czerwcowej i poprawkowej - w sierpniu.

Z egzaminem maturalnym poradziło sobie ponad 85 proc. uczniów z Lubelszczyzny czyli ponad 13,5 tysiąca osób - w tym ponad 9,5 tys. absolwentów liceów ogólnokształcących i prawie 4 tysiące absolwentów techników. 

Maturzyści z naszego województwa (podobnie, jak ich koledzy z innych regionów kraju) najlepiej poradzili sobie z językiem polskim.  Egzamin z polskiego zdało na Lubelszczyźnie 97 proc. tegorocznych maturzystów, tyle samo z matematyki, a z najczęściej wybieranego języka obcego, czyli angielskiego - 95 proc

W sumie do matury w naszym województwie przystąpiło prawie 15 900 uczniów, z czego poprawkę w sierpniu zdawało prawie 2 800 absolwentów. 

W Chełmie egzamin maturalny pisało prawie tysiąc osób.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe