Sobota, 23.03.2019

Mniej jest dzików, za to więcej łosi, saren i jeleni

  • 6.07.2018, 11:20
  • DSO
Mniej jest dzików, za to więcej łosi, saren i jeleni
Leśnicy z naszego regionu podliczyli zwierzynę, zamieszkującą okoliczne lasy.

Jakie zwierzęta są najliczniejsze w lasach regionu?

W tym roku na terenie Nadleśnictwa Chełm żyje ponad 970 jeleni, to o prawie 100 więcej -  w porównaniu do roku ubiegłego. Wzrosła też - i to znacząco - populacja saren - o ponad 500 sztuk. W chełmskich lasach żyje ich teraz  dokładnie 4370. Przybywa także łosi - obecnie jest ich 317 - to o ponad 30 więcej niż w 2017. Jak tłumaczą leśnicy - to dlatego, ze ten gatunek objęty jest całoroczną ochroną. Poza tym, nie ma naturalnych wrogów, którzy stanowiliby dla niego zagrożenie.

Drastycznie spada liczba dzików. Winny ASF

Ze statystyk wynika, że drastycznie spadła za to liczba dzików - powodem jest - rozprzestrzeniający się w zastraszającym tempie wirus ASF, który zdziesiątkował populację. Z prawie 1200 dzików, żyjących w naszym regionie w ubiegłym roku - pozostało niewiele ponad 350.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe