Niedziela, 25.08.2019

Zezwolenie na pobyt czasowy jest gwarancją legalnego przebywania na terenie Polski. Uwaga – wniosek może zostać odrzucony

  • 04.06.2018, 10:43
  • artykuł partnera
Zezwolenie na pobyt czasowy jest gwarancją legalnego przebywania na terenie Polski. Uwaga – wniosek może zostać odrzucony
Teoretycznie otrzymanie formalnego pozwolenia na pobyt czasowy w Polsce nie jest skomplikowaną procedurą. O ten dokument mogą się ubiegać cudzoziemcy, których przebywanie na terenie naszego kraju przez okres powyżej 3 miesięcy, jest uzasadnione określonymi okolicznościami. W rzeczywistości mają miejsce przypadki, kiedy zezwolenie na pobyt czasowy nie zostaje przyznane. Sprawdź, kiedy wojewoda może odmówić udzielenia zgody.

Zezwolenie na pobyt czasowy to cenny dokument. Niestety, nie przysługuje on wszystkim

Jednym z głównych powodów wpływających na odrzucenie wniosku o przyznanie zezwolenia na pobyt czasowy w Polsce, jest zatajenie przez obcokrajowca istotnych informacji lub podanie nieprawdziwych faktów. Jeśli podczas weryfikacji złożonego wniosku wyjdzie na jaw, że cudzoziemiec skłamał, formularz zostanie natychmiastowo oddalony. Zgoda na pobyt czasowy nie będzie też udzielona osobie, której został nakazany powrót do innego kraju, która jest tymczasowo aresztowana lub znajduje się poza granicami Polski.

Wojewoda nie wyda zezwolenia również wówczas, gdy zainteresowany ma ważną zgodę na pobyt stały, która wyklucza zasadność przyznania wymienionego dokumentu. Takie okoliczności, jak staranie się o przyznanie azylu lub statusu uchodźcy, również decydują o odrzuceniu wniosku. Sporadycznie mają miejsce sytuacje, gdy prośba o zezwolenie na pobyt czasowy zostaje zaakceptowana, a mimo to cudzoziemiec jej nie otrzymuje. Dzieje się tak dlatego, że wnioskodawca nie godzi się na pobranie jego odcisków linii papilarnych. Ten wymóg jest stałym punktem procedury i poza trzema wyjątkami, obowiązuje wszystkich (odcisków palców nie pobiera się od małoletnich do 6 lat, osób, dla których zezwolenie oznacza połączenie z rodziną oraz tych, którzy nie posiadają linii papilarnych).

Profesjonalna firma zatroszczy się o to, żeby zaakceptowano Twój wniosek

Znajomość języka polskiego w stopniu podstawowym może nie być wystarczalna, aby w pełni zrozumieć wszystkie etapy procesu ubiegania się o zezwolenie na pobyt czasowy. Zawsze warto jest zaufać fachowcom, dla których świadczenie usług cudzoziemcom to codzienność. Firma Visa and Work ma w swojej ofercie kompleksową pomoc na wszystkich szczeblach legalizacji pobytu obcokrajowców w Polsce. Profesjonaliści wyjaśniają, jak otrzymać zezwolenie na pobyt czasowy, analizując sytuację danej osoby. Indywidualne podejście do każdego przypadku powoduje, że cudzoziemcy chętnie korzystają z usług specjalistów.

Ciekawym udogodnieniem jest możliwość doradztwa online. Taki rodzaj pomocy stanowi najszybszy sposób, by wojewoda przyznał zezwolenie na pobyt czasowy. Zachęcamy do poznania szczegółowej oferty na portalu visaandwork.pl i powierzeniu swojej przyszłości zaufanej instytucji.

artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe