Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama radio Bon Ton
Reklama Unipol reklama

Miasto stara się o duże środki - nie tylko na inwestycje drogowe.

Kolejne inwestycje w Chełmie stają się coraz bardziej realne.
Miasto stara się o duże środki - nie tylko na inwestycje drogowe.

Autor: um chełm

Chodzi przede wszystkim o inwestycje drogowe. Część zadań już jest realizowana, część czeka na swoją kolej - już z zapewnionym finansowaniem, a dla innych - miasto stara się pozyskać środki. Mówi prezydent, Agata Fisz

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Główne źródła finansowania to program Polska-Białoruś-Ukraina oraz Strategiczne Inwestycje Terytorialne, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Z programu Polska-Białoruś-Ukraina na dobrej drodze są cztery wnioski na działania kulturalne, które przechodzą kolejne etapy.
Chodzi między innymi o budowę ścieżek rowerowych, prace modernizacyjne w parku miejskim, organizację wydarzeń kulturalnych i doposażenie Chełmskiego Domu Kultury oraz  wniosek MPGK, dotyczący budowy i modernizacji sieci kanalizacyjnych.
Kolejne zadania to już inwestycje w infrastrukturę drogową - tutaj miasto będzie składało wniosek na przebudowę ulicy Kolejowej. Pierwsze etapy zakończyły się dla tego wniosku pozytywnie - teraz trzeba już będzie zawrzeć więcej szczegółów. Samorząd chce wymienić nawierzchnię, chodniki, oświetlenie, wybudować ścieżki rowerowe, przebudować kilka skrzyżowań oraz oznakowanie - poziome i pionowe.
Jeśli dodamy do tego trwający remont skrzyżowania Zielnej z Obłońską i przebudowę placu przy dworcu kolejowym - doczekalibyśmy się odnowienia całego ciągu od wiaduktu do przejazdu kowelskiego.
W ostatnich dniach miasto pozyskało również środki na remont kolejnego odcinka ul. Hrubieszowskiej - prace mają objąć odcinek od skrzyżowania z ulicą Parkową do ulicy Kilińskiego - chodzi o wymianę krawężników, nawierzchni asfaltowej oraz wykonania nowego oznakowania poziomego, w tym - przejść dla pieszych.

Ciągle czekamy na rozstrzygnięcia konkursów w ramach Strategicznych Inwestycji Terytorialnych. Tutaj Chełm może pozyskać nawet ponad 40 mln złotych, dzięki czemu przebudowy doczekałby się amfiteatr w Kumowej Dolinie, kilka parkingów, CLA pozyskałyby nowe autobusy, chełmianie mogliby jeździć rowerem miejskim także po nowych ścieżkach, szkoły zawodowe zostałyby doposażone, powstałoby też Centrum Aktywności Gospodarczej.
W ostatnich dniach miasto pozyskało również środki na modernizację i doposażenie Centrum Kształcenia Praktycznego.
Mówi prezydent Chełma - Agata Fisz.

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Te nowe zawody, o których wspominała pani prezydent, to m. in. kierowca mechanik, mechanik motocyklowy, monter instalacji i urządzeń sanitarnych czy elektromechanik. Całkowita wartość projektu szacowana jest na prawie 3,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie wynieść może prawie 3 miliony.

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

noe52 14.06.2017 21:24
A co z trójkątem Lubelska/rejowiecka ?

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacja
Reklama
Reklama
Reklama
test