Policja rozbiła grupę przestępczą czerpiącą korzyści z prostytucji

  • 13.09.2021, 12:27
  • oprac. MP
Policja rozbiła grupę przestępczą czerpiącą korzyści z prostytucji
Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą czerpiąca korzyści z nierządu. Jej członkowie werbowali kobiety i ułatwiali uprawianie prostytucji w mieszkaniach na terenie województwa lubelskiego. Zatrzymani to 30-letnia mieszkanka Puław oraz jej dwaj koledzy w wieku 24 i 46 lat. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani. Sprawę pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie prowadzą policjanci z zespołu do walki z handlem ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie.

Działalność grupy polegała na werbowaniu kobiet, a następnie udostępnianiu im wynajętych mieszkań w celu świadczenia usług seksualnych.

- Członkowie grupy tworzyli i zamieszczali ogłoszenia na portalach internetowych. Odbierali telefony od osób zainteresowanych korzystaniem z usług seksualnych oraz umawiali spotkania. Organizowali transport, zapewniali ochronę oraz dostarczali kosmetyki i prezerwatywy. Za to czerpali  korzyści majątkowe. Pobierali połowę zarobionych przez kobiety pieniędzy z tytułu świadczenia usług seksualnych - mówi Andrzej Fijołek, rzecznik lubelskiej policji.

Jak ustali policjanci grupa działała od stycznia do września br., między innymi na terenie Lublina. Zatrzymani to 30-letnia mieszkanka Puław oraz jej dwaj koledzy w wieku 24 i 46 lat. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie prowadzą funkcjonariusze z zespołu do walki z handlem ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe